Aktualizacja sterowników GPU w laptopie z dwoma kartami graficznymi

Witam,

Jakiś czas temu kupiłem laptop Lenovo G500, posiada on dwie karty graficzne - Intel HD4000 oraz AMD HD8750m.

Wydaje się, że Lenovo nie zamierza aktualizować sterowników (nie było nowych wersji od ponad roku…), dlatego mam do was pytanie - czy jest możliwość aktualizacji sterowników GPU w tym laptopie? Po zainstalowaniu sterowników pobranych ze stron Intela i AMD nie są one wykrywane i system (Windows 7 x64) korzysta z wbudowanych standardowych sterowników, albo wcale nie działa, bo obraz traci się co kilka sekund (miga).

Może są dostępne w sieci jakieś nieoficjalne, działające sterowniki?

Wyłącz jedną z kart w biosie i wtedy zainstaluj sterowniki

Wtedy będzie można korzystać jedynie z karty Intela. BIOS nie ma możliwości włączenia tylko grafiki AMD, bo jest ona włączana wtedy gdy uruchamiana jest wymagająca aplikacja.

 

W niektórych laptopach się da zainstalować stery Nvidia/AMD, ale większość poprawnie pracuje tylko na sterach producenta laptopa.

 

A w Windows Update nic nie ma?

W WU mam aktualizacje sterownika do grafiki Intela, ale podczas jego instalacji występuje błąd i nie można go instalować.

No to z poziomu programy jak da radę odinstaluj ster do karty Intela (sterownik grafiki HD Intel), czyszczenie systemu Ccleanerem,restart i zainstaluj ster z WU do HD4000.

http://forums.guru3d.com/showthread.php?t=388630

A na przyszłość pamiętaj - jak hybrydowa grafika to tylko Nvidia ^^