Aktualizacja sterowników karty graficznej Intel i reszty


(Radekgierat 122) #1

Witam, napisałem ten temat, ponieważ potrzebuję pomocy. Chciałbym mieć najnowsze sterowniki do wszystkiego co jest możliwe co zwiększa wydajność laptopa mojego albo chociaż zwiększa wydajność grach. Na stronie Toshiby są tam jakieś aktualizacje nowe, ale ja nie rozumiem co do czego jest i , które aktualizować. A najbardziej chciałbym wiedzieć czy jest jakaś nowsza wersja do mojej karty graficznej Intel HD graphics dla Procesorów Intel. Moja wersja sterownika grafiki to 8.15.10.2993 nie wiem czy jest nowsza jeśli tak to poproszę bardzo o linka do pobrania nowszej.

 

PS: Nie aktualizowałem żadnych sterowników oprócz grafiki 2 lata temu, a laptopa mam bodajże prawie 4 lata. Proszę o pomoc !!! 


(drunkula) #2

Jak działa, to nie ruszaj. A jak już musisz i nie wiesz co do czego, to lepiej niech zajmie się tym specjalista.


(Pablo79) #3

Przede wszystkim dobrze by było jakbyś podał konkretnie model karty graficznej Intel HD


(maciekdem) #4

Na pierwszy ogień polecam:

https://downloadcenter.intel.com/download/24345/Intel-Driver-Update-Utility

narzędzie proste i przyjemne w użyciu. Nie sprawdza się w 100% przypadków, ale mi jeszcze nigdy nie pogorszyło w stosunku do stanu wyjściowego.


(MariuszListecki) #5

Mógłbyś podać model laptopa Bo wszystkie wróżki z forum są na urlopie:)


(lechanek) #6

http://www.dobreprogramy.pl/Snappy-Driver,Program,Windows,62229.html


(dark__jedi) #7

 

Wydajności szukałbym od postawienia od nowa systemu. Systemu nie od Toshiby z recovery , tylko z czystego instalatora od MS. Dopiero potem odpowiednio nowe sterowniki.


(MariuszListecki) #8

Jak już to driver genius innym tego typu programom nie ufam

Ostrzegam program jest płatny


(Radekgierat 122) #9

Dobra to tak model laptopa to Toshiba Satelite c660 1m4 karta graficzna to złom Intel HD graphics niestety zaintegrowana i nie da się z nią chyba nic zrobić tylko nowy pc. Chodzi mi o to tylko, czy mam wszystko zaktualizowane bo nieraz sie wiesza. Używałem to od wykrywania sterów do grafy intel utlity , ale nic nie wyskoczyło jak patrzyłem żeby pobrać ręcznie to stery z 2013 roku nie ma z 2016 jakiś nowych, żeby jakiś dopalacz do tego laptopa był. 

To są moje programy w panelu sterowania.

uuu.PNG

aaa.PNG

eee.PNG

hhh.PNG

iii.PNG


(MariuszListecki) #10

http://www.intel.pl/content/www/pl/pl/embedded/software/hd-gma/hd-graphics-driver-and-graphics-media-accelerator-driver-overview.html

Tu patrzyłeś


(Radekgierat 122) #11

Co mam tam pobrać ?

 

Znalazłem coś pod moją Intel® HD Graphics for Intel® Core™ Processors ale wersja chyba ta sama na końcu 2993 i z roku 2013 


(drunkula) #12

 

 

Płatny czy nie, sterowniki lepiej wyszukac samodzielnie, niż jakimś magicznym automatem.

 

Znaczy że nowszego prawdopodobnie nie ma. Uaktualnienia sterowników nie wychodzą w nieskończoność.

 

Laptop może i ma 4 lata, ale procesor to 6-letni model, w statusie End of Interactive Support. 3 lata wsparcia sterowników wydaje się logicznym okresem.


(Radekgierat 122) #13

Jeszcze jakieś porady