Aktualizacja sterowników Nvidi

Witam. Mianowicie chciałbym zainstalwoać najnowsze sterowniki do karty graficznej. Sterownik wyszukałem poprzez strone nvidi, poprzez skanowanie. Pobieram go. Jednakże ja nigdy nie instalowałem sterowników do karty graficznej, a słyszałem, że powinno sie odinstalować stare sterowniki. Czy możecie mnie poprowadzić z instalacją sterowników?

Po drodze instalator zapyta czy chcesz zaktualizować sterowniki czy wykonać czystą instalację (sam usunie stare i zainstaluje nowe). Wybór należy do Ciebie.

Możesz albo:

1 - odinstalować sterownik istniejący w systemie (poprzez Panel Sterowania - Dodaj/Usuń Programy) i po restarcie zainstalować nowopobrany sterownik;

2 - bez odinstalowywania uruchom instalator sterownika, zaakceptuj licencję i będziesz miał dwie możliwości:

  • Expresowa instalacja - zachowuje wszystkie dotychczasowe ustawienia;

  • Użytkownika - masz możliwość wyboru komponentów sterownika, które chcesz zainstalować. Dodatkowo masz tam opcję zresetowania wszystkich ustawień do domyślnych wartości;

Osobiście zawsze wybieram opcję 2, Użytkownika.

Co to znaczy? :smiley: nie jestem zbyt obeznany? Wybór komponentów? Czyli instalator zapyta czy usunąć stare sterowniki? Co polecacie?

Uruchom Instalator, zaakceptuj licencję, wybierz instalację Ekspresową i po bólu.

Jeśli chodzi o komponenty to w zależności to, co potrzebujesz. Przykładowo sterowniki i oprogramowanie 3d. Jeśli nie korzystasz to nie musisz instalować.

Co do Twojego głównego pytania, jeśli chodzi o usunięcie poprzednich sterowników

Jeżeli je instalowałeś dawno, to wolałbym usunąć stare/poprzednie dla bezpieczeństwa. Operacja trwa dosłownie minutę i kończy się uruchomieniem komputera od nowa.

Natomiast jeżeli aktualizujesz na bieżąco sterowniki, albo masz sterowniki z tej samej gałęzi. Teraz bodajże 30x.xx to śmiało dokonaj tylko aktualizacji bez deinstalacji poprzednich.

http://desmond.imageshack.us/Himg443/sc … es=landing

Który z tych programów mam odinstalować?

Dodam, że sterowniki są z płyty…

Wszystko - to są komponenty sterownika. Nie możesz pobrać sterowników nowszych ze stron nVidia?

Czyli po koleji odinstalowywać i za każdym razem uruchamia komputer ponownie, a na koniec wgrać na czysto najnowsze sterowniki?

Pobierz najnowsze sterowniki i je zainstaluj. Same się pozamieniają.

Wiem…że to jest strasznie irytujące mówiąc jak do ściany :smiley: Chwilę temu miałem odinstalować stare, teraz mówisz, że mi się podmienią… To jak w końcu?

Jeżeli przeczytasz mój pierwszy post to zobaczysz, że Masz opisane wszystko. Ja robię tak, że na już zainstalowane sterowniki instaluję nowe (bez ręcznego odinstalowywania poprzednich).

Okej rozumiem. Jednakże sterowniki były instalowane z płyty, więc są bardzo stare mówiłeś również, że dla bezpieczeństwa lepiej skasować stare i dlatego nie wiem już co mam robić…

Nie ma znaczenia. Każdy sposób jest dobry. Skorzystaj z prostszego i będzie po bólu.

Wolałbym jednak skasować te stare. Mam usunąć wszystko nvidii?

Witaj :slight_smile:

a jak byś tak podał nazwe karty graficznej?

jak już pobrałeś nowe

to odinstaluj stare sterowniki w dodaj usun programy

przeczyść system tym

http://www.dobreprogramy.pl/CCleaner,Pr … 13061.html

i instaluj te nowe tylko zgodne ze swoją wersją systemu

do kosza to :smiley: tak to jest jak się zmieni dział i się o tym nie wie…

GeForce GTX 460 :smiley: WIn 7

http://www.nvidia.pl/Download/index.aspx?lang=pl

tylko wybierasz zgodny sysyem taki jak Ty masz czyli albo 32 albo 64

i naciskasz szukaj jak znajdzie ściągasz na dysk

Sterowniki pobrałem. Odinstalowywać stare? Podobno tak zaleca producent.