Aktualizacja sterowników Nvidi

(Volue1997) #1

Witam. Mianowicie chciałbym zainstalwoać najnowsze sterowniki do karty graficznej. Sterownik wyszukałem poprzez strone nvidi, poprzez skanowanie. Pobieram go. Jednakże ja nigdy nie instalowałem sterowników do karty graficznej, a słyszałem, że powinno sie odinstalować stare sterowniki. Czy możecie mnie poprowadzić z instalacją sterowników?

(Bobej) #2

Po drodze instalator zapyta czy chcesz zaktualizować sterowniki czy wykonać czystą instalację (sam usunie stare i zainstaluje nowe). Wybór należy do Ciebie.

(Michal Widlak) #3

Możesz albo:

1 - odinstalować sterownik istniejący w systemie (poprzez Panel Sterowania - Dodaj/Usuń Programy) i po restarcie zainstalować nowopobrany sterownik;

2 - bez odinstalowywania uruchom instalator sterownika, zaakceptuj licencję i będziesz miał dwie możliwości:

• Expresowa instalacja - zachowuje wszystkie dotychczasowe ustawienia;

• Użytkownika - masz możliwość wyboru komponentów sterownika, które chcesz zainstalować. Dodatkowo masz tam opcję zresetowania wszystkich ustawień do domyślnych wartości;

Osobiście zawsze wybieram opcję 2, Użytkownika.

(Volue1997) #4

Co to znaczy? :smiley: nie jestem zbyt obeznany? Wybór komponentów? Czyli instalator zapyta czy usunąć stare sterowniki? Co polecacie?

(Michal Widlak) #5

Uruchom Instalator, zaakceptuj licencję, wybierz instalację Ekspresową i po bólu.

(Lufcik) #6

Jeśli chodzi o komponenty to w zależności to, co potrzebujesz. Przykładowo sterowniki i oprogramowanie 3d. Jeśli nie korzystasz to nie musisz instalować.

Co do Twojego głównego pytania, jeśli chodzi o usunięcie poprzednich sterowników

Jeżeli je instalowałeś dawno, to wolałbym usunąć stare/poprzednie dla bezpieczeństwa. Operacja trwa dosłownie minutę i kończy się uruchomieniem komputera od nowa.

Natomiast jeżeli aktualizujesz na bieżąco sterowniki, albo masz sterowniki z tej samej gałęzi. Teraz bodajże 30x.xx to śmiało dokonaj tylko aktualizacji bez deinstalacji poprzednich.

(Volue1997) #7

http://desmond.imageshack.us/Himg443/sc ... es=landing

Który z tych programów mam odinstalować?

Dodam, że sterowniki są z płyty...

(Michal Widlak) #8

Wszystko - to są komponenty sterownika. Nie możesz pobrać sterowników nowszych ze stron nVidia?

(Volue1997) #9

Czyli po koleji odinstalowywać i za każdym razem uruchamia komputer ponownie, a na koniec wgrać na czysto najnowsze sterowniki?

(Michal Widlak) #10

Pobierz najnowsze sterowniki i je zainstaluj. Same się pozamieniają.

(Volue1997) #11

Wiem..że to jest strasznie irytujące mówiąc jak do ściany :smiley: Chwilę temu miałem odinstalować stare, teraz mówisz, że mi się podmienią.. To jak w końcu?

(Michal Widlak) #12

Jeżeli przeczytasz mój pierwszy post to zobaczysz, że Masz opisane wszystko. Ja robię tak, że na już zainstalowane sterowniki instaluję nowe (bez ręcznego odinstalowywania poprzednich).

(Volue1997) #13

Okej rozumiem. Jednakże sterowniki były instalowane z płyty, więc są bardzo stare mówiłeś również, że dla bezpieczeństwa lepiej skasować stare i dlatego nie wiem już co mam robić..

(Michal Widlak) #14

Nie ma znaczenia. Każdy sposób jest dobry. Skorzystaj z prostszego i będzie po bólu.

(Volue1997) #15

Wolałbym jednak skasować te stare. Mam usunąć wszystko nvidii?

(system) #16

Witaj :slight_smile:

a jak byś tak podał nazwe karty graficznej?

jak już pobrałeś nowe

to odinstaluj stare sterowniki w dodaj usun programy

przeczyść system tym

http://www.dobreprogramy.pl/CCleaner,Pr ... 13061.html

i instaluj te nowe tylko zgodne ze swoją wersją systemu

(ra-v) #17

do kosza to :smiley: tak to jest jak się zmieni dział i się o tym nie wie....

(Volue1997) #18

GeForce GTX 460 :smiley: WIn 7

(system) #19

http://www.nvidia.pl/Download/index.aspx?lang=pl

tylko wybierasz zgodny sysyem taki jak Ty masz czyli albo 32 albo 64

i naciskasz szukaj jak znajdzie ściągasz na dysk

(Volue1997) #20

Sterowniki pobrałem. Odinstalowywać stare? Podobno tak zaleca producent.