Aktualizacja sterowników przez WU

Nigdzie nie znalazłem odpowiedzi więc może wy znacie jakieś sztuczki.
Chodzi mi o automatyczną aktualizację sterowników za pomocą WU. Wiem, że można ją całkowicie wyłączyć. Jednak nie chcę tego robić ponieważ jestem zadowolony z pewnych funkcji jakie daje mi WU (na przykład aktualizacja BIOS).
Moje pytanie dotyczy czy można wyłączyć aktualizację sterowników dla jednego tylko urządzenia. Mam tutaj na myśli sterowniki do karty graficznej. Aktualizuje je sam ze strony producenta. Po prostu te sterowniki są lepsze i mają oprogramowanie Radeon które sterowniki z WU nie posiadają. Bardzo irytuje mnie to, że podczas sprawdzania aktualizacji przez WU system podmienia te sterowniki przez co całe oprogramowanie Radeon przestaje działać i jest z systemu usuwane. Trzeba od nowa instalować sterownik ze strony producenta i go ponownie konfigurować. Czy da się tego uniknąć? Rozwiązaniem byłoby wyłączenie WU aktualizacji sterownika graficznego. Jednak nigdzie nie znalazłem takiej opcji.

Dziwne to co opowiadasz, bo mi nie wyszukuje sterowników do grafiki po zainstalowaniu ich ręcznie.

Mi wyszykuje cały czas. Przez co po zaktualizowaniu przez WU cała konfiguracja ręcznie zainstalowanych idzie się… :wink: Nie miałbym z tym problemu ale sporo czasu poświęcam na ręczną konfigurację. Zwłaszcza na ustawienia dwóch monitorów by do siebie kolorystycznie pasowały stojąc obok. Sprawdzę potem poradę z Twojego linka i dam znać czy to podziałało.