Aktualizacja systemu i powstały problem z czcionkami

Zainstalowałam dzisiaj dostępne aktualizacje do systemu i po ponownym uruchomieniu komputera w niektórych okienkach czcionka wygląda dziwnie. Problem występuje tylko w kilku miejscach, w innych wszystko jest w porządku.

 

ONlQGQw.png

 

Jak to naprawić? ClearType jest włączone.

http://forum.dobreprogramy.pl/po-aktualizacjach-z-wupdate-poszarpane-czcionki-w-chromium-screen-t497629/

Jest rozwiązanie (przynajmniej u mnie na Viscie zadziałało)

 

Kliknąć w link http://www.microsoft.com/en-us/search/Results.aspx?q=kb3013455&form=DLC

Wybrać odpowiedni system

Wybrac język polski i kliknąć “pobierz”

Pobrać Windows6.0-KB3013455-x86.msu i Windows6.0-KB3037639-x86.msu

Zainstalować pierwszą i nie restartować kompa. Dopiero po instalacji drugiej wykonać restart.

Metoda polecona przez colin23 dziala bez problemu. Windows Update po tej akcji nie oferuje zadnej nowej aktualizacji.

Witam

Równiez miałem problemy z czytelną czcionką zarówno w programie do faktur ,OO jak i word. Próbowałem sposobów przedstawionych w szanownym forum bez efektów. Spróbowałem po swojemu :

-menu start

-panel sterowania

-dodaj-usun program

-wyświetl zaistalowane aktualizacje

-wybrałem aktualizację KB3013455

-usuąłem wybraną aktualizację KB3013455

-zignorowałem propozycje ponownego uruchomienia komputera

-dalej menu start

-rozwinąłem

-kliknąłem windows update

-pojawiła się “nowa” dostępna  aktualizacja KB3013455

-najechałem kursorem na w/w prawym przyciskiem myszy rozwinąłem możliwości ( instal/ukryj)

-ukryłem aktualizacje

-zrestarowałem  

-i narazie działa w prawdzie drugi dzień dopiero ale to aż dwa dni :slight_smile:

pozdrawiam

Endar 84, bardzo mi pomogłeś. Twoje rozwiązanie okazało się w 100% skuteczne w moim wypadku. Od około dwóch tygodni miałem w/w problem, do tego stopnia uciążliwy, że w niektórych odpowiedziach e-mail nie mogłem się doczytać treści z powodu czcionki. W wordzie również było to denerwujące. Pracuję na komputerze min 6 godzin dziennie, więc muszę mieć komfort pracy. teraz go odzyskałem. Dzięki/pozdrawiam

 

a macie jakiś pomysł na to zrobić to skutecznie w sytuacji w ktrórej przy próbie zainstalowania tych łatek pojawia mi się komunikat: “Ta aplikacja nie ma zastosowania do tego systemu” ??