Aktualizacja systemu stoi w miejscu

(E Bartoszewska86) #1

Witam, stawiałam wczoraj nowy system Windowsa XP załadowałam mu serwis paka 3 wszystko co trzeba jednak od wczoraj jak się wyłączył i stado aktualizacji zaczęło sie robić w pewnym monecie stoi i nie chce iść dalej. Całą noc na jednej wartości trzymało. Na chama go wyłączyłam ponowne wyłączenie i znowu aktualizacja zatrzymuje się w tej samej wartości.

W czym może być problem?

(Bogdan_G) #2

Nie pobieraj aktualizacji klikając w żółtą tarczę obok zegara. Zignoruj. Kliknij w internet explorer, narzędzia i windows update. Tam poprosi o zainstalowanie potrzebnego activexa. Wyszuka Ci aktualizacje, do ie8, pakiety zabezpieczeń i tam inne łatki systemowe. Wybierz niestandardowe. Odznacz tam, zostawiając dziesięć i wtedy kliknij na pobierz i zainstaluj. Następnie powtórzysz z witryną windows update i kolejne dziesiątki będziesz instalować, aż zniknie ta żółta tarcza z paska, sama.

Sprawdź, czy usługa inteligentnego transferu w tle jest uruchomiona chociaż na ręczny.

(E Bartoszewska86) #3

to nie jest ta aktualizacja.

Gdy wyłączam kompa aktualizuje się system i ona stoi w miejscu.

Czytałam ze w bardzo nielicznych przypadkach trzeba podmienić jakiś plik systemowy. Może o to chodzić?

(Atis) #4

Zresetuj Windows Update:

http://support.microsoft.com/kb/971058

(Bogdan_G) #5

To ładują się automatyczne aktualizacje windows update podczas wyłączenia komputera. Od razu ustawia się ustawienie aktualizacji na powiadom, ale nie pobieraj. Usługa windows update jest uruchomiona na automatyczny?

Aktualizacje wybiera się i pobiera, a system prosi o restart. Wiele aktualizacji, to aplikacje, np ie8. Potrzebne jest środowisko uruchomienia, czyli do XP będzie podstawowym net framework 2 i net framework 2 PLK. Nawet office będzie tego potrzebować, a nowsze aplikacje net frameworka 3.5, albo nawet 4.0. Obawiam się, że wyłączenie brutalne podczas aktualizacji, mogło uszkodzić instalatory aktualizacji, a czasem trzeba i poczekać było dłużej. Pozostaje wyłączyć usługę i wyłączyć automatyczne aktualizacje w ustawieniach. Zrobić restart i potem włączyć usługę i automatyczne aktualizacje zaznaczając - pozwól mi wybrać. Wpierw zainstaluj tego net frameworka 2 i net frameworka 2 PLK. Potem wyszukaj potrzebnych aktualizacji w witrynie windows update.