Aktualizacja systemu stoi w miejscu

Witam, stawiałam wczoraj nowy system Windowsa XP załadowałam mu serwis paka 3 wszystko co trzeba jednak od wczoraj jak się wyłączył i stado aktualizacji zaczęło sie robić w pewnym monecie stoi i nie chce iść dalej. Całą noc na jednej wartości trzymało. Na chama go wyłączyłam ponowne wyłączenie i znowu aktualizacja zatrzymuje się w tej samej wartości.

W czym może być problem?

Nie pobieraj aktualizacji klikając w żółtą tarczę obok zegara. Zignoruj. Kliknij w internet explorer, narzędzia i windows update. Tam poprosi o zainstalowanie potrzebnego activexa. Wyszuka Ci aktualizacje, do ie8, pakiety zabezpieczeń i tam inne łatki systemowe. Wybierz niestandardowe. Odznacz tam, zostawiając dziesięć i wtedy kliknij na pobierz i zainstaluj. Następnie powtórzysz z witryną windows update i kolejne dziesiątki będziesz instalować, aż zniknie ta żółta tarcza z paska, sama.

Sprawdź, czy usługa inteligentnego transferu w tle jest uruchomiona chociaż na ręczny.

to nie jest ta aktualizacja.

Gdy wyłączam kompa aktualizuje się system i ona stoi w miejscu.

Czytałam ze w bardzo nielicznych przypadkach trzeba podmienić jakiś plik systemowy. Może o to chodzić?

Zresetuj Windows Update:

http://support.microsoft.com/kb/971058

To ładują się automatyczne aktualizacje windows update podczas wyłączenia komputera. Od razu ustawia się ustawienie aktualizacji na powiadom, ale nie pobieraj. Usługa windows update jest uruchomiona na automatyczny?

Aktualizacje wybiera się i pobiera, a system prosi o restart. Wiele aktualizacji, to aplikacje, np ie8. Potrzebne jest środowisko uruchomienia, czyli do XP będzie podstawowym net framework 2 i net framework 2 PLK. Nawet office będzie tego potrzebować, a nowsze aplikacje net frameworka 3.5, albo nawet 4.0. Obawiam się, że wyłączenie brutalne podczas aktualizacji, mogło uszkodzić instalatory aktualizacji, a czasem trzeba i poczekać było dłużej. Pozostaje wyłączyć usługę i wyłączyć automatyczne aktualizacje w ustawieniach. Zrobić restart i potem włączyć usługę i automatyczne aktualizacje zaznaczając - pozwól mi wybrać. Wpierw zainstaluj tego net frameworka 2 i net frameworka 2 PLK. Potem wyszukaj potrzebnych aktualizacji w witrynie windows update.