Aktualizacja systemu win 7 do win 8, reintall systemu netbok

Witam, serdecznie, chciałbym zrobić reinstall systemu w netbooku, jak wiadomo nie ma w nich napędów cd tylko są partycje z obrazami systemów wyznaczone, więc żeby zacząć reinstall systemu to muszę ustawić botowanie z dysku komputera i wtedy samo już poleci, dobrze myślę?

Gdzie mogę za dopłatą 69 zł uaktualnić system z win 7 do win 8. :smiley:

W Toruniu to tylko OŚW ‘’ Apator ‘’ i wypoczynek w Rowach…

http://windowsupgradeoffer.com/

co do aktualizacji do 8 za 69zł ( jeśli się ma laptopa kupionego w w czasie )

Po pierwsze, reinstall to nie aktualizacja:

  1. W aktualizacji najpierw pobierasz pliki z netu (tak jak w przypadku aktualizacji np. poprawek do Windows), a dopiero później startuje faktyczny upgrade systemu z Windows 7 do Windows 8. W takim przypadku napęd optyczny (np. DVD) bądź USB w ogóle nie jest potrzebny

  2. W reinstallu “stawiasz” system od nowa, z tym że w przypadku netbooków masz najczęściej partycję recovery, i całe odtworzenie systemu trwa jakieś 30 minut (sam ostatnio przerabiałem na netbooku Samsunga z Windows 7). Również i w tym przypadku nie potrzebujesz w ogóle napędu.

  3. Przy “stawianiu” innego systemu niż Windows 7 (reinstall) lub upgrade, np. Ubuntu czy inne linuksopodobne, będziesz faktycznie musiał pokombinować, ale to już temat na inną odpowiedź :smiley:

Otóż, niezupełnie dobrze myślisz! Niczego nie musisz “ustawiać”!

W netbookach z reguły musisz podczas bootowania nacisnąć odpowiedni klawisz (np. F11) lub zestaw klawiszy (jest napisane w instrukcji netbooka). Niekiedy można skorzystać w menu ( Start > Wszystkie Programy ) z firmowej aplikacji pn. Recovery Menager i tam znaleźć opis reinstalacji (przywrócenia systemu firmowego).

To w netbokach nie można zrobić upgrade przez asystenta?

Aragorn77 chciałbym najpierw zrobić reinstall systemu a potem zaktualizować do win 8 :lol: żeby żadnych danych oprócz tych które sobie zgram mi pobrał.