Aktualizacja tylko do stabilnych wersji Manjaro Linux

Zainstalowałem sobie manjaro linux i system aktualizuje się do wersji nawet rc, a chciałbym żeby aktualizował się tylko do wersji stabilnej. Jak to zmienic?

Nie wiem dokładnie jak jest w Manjaro Linux,ale u mnie w Ubuntu jest tak:

Menedżer aktualizacji > zakładka aktualizacje > aktualizacja wydania > tylko wydania o długoterminowym wsparciu.

Na pytanie nie odpowiem, bo nigdy nie używałem Manjaro, ale chciałbym tylko zauważyć, że spora część dystrybucji świadomie wykorzystuje “niestabilne” wersje programów. Sterowniki do kart graficznych Intela są tu dobrym przykładem.

Z tego co pamiętam, to w manjaro akurat nie ma znaczenia że aktualizuje się do wersji rc. Jest to taka sama aktualizacja jak każda inna z gałęzi stable i nie powinna powodować problemów

Pokaż:

cat /etc/pacman.d/mirrorlist

Co mamy rozumieć przez “system aktualizuje się do wersji nawet rc”? Manjaro jest dystrybucją typu ciągłego i nie występuje tu coś takiego jak wersie beta/rc całego systemu. No chyba, że mówimy o pojedynczych pakietach - wtedy to jest co innego.

 

EDIT: Pokaż jeszcze zawartość /etc/pacman.conf …

cat /etc/pacman.conf

 

Bardziej pół-ciągły. Wersje istnieją. Jak się sami twórcy parę dni temu chwalili, Manjaro Linux 15.12 released. Ma to związek z wydawaniem nowego medium instalacyjnego, a także większym update’em. Oprócz tego w wybranych dniach pojawiają się mniejsze update’y zawierające zbiorczą pulę zmian, jakie w pewnym czasie Arch dokonał w swoim repo w ramach prawdziwego rolling-release. Wersje/update’y do testing i RC też istnieją. 

 

Tak czy siak:

https://wiki.manjaro.org/index.php?title=Access_the_Unstable_Repositories#Reverting_Back_to_the_Stable_Repositories

Czyli to normalka?:wink: Nic nie trzeba przestawiać, tak to jest po prostu w wydaniach ciągłych?

No, nie wiadomo. Wersja RC to trochę co innego niż te “pomniejsze” update’y pomiędzy wydaniami. Sprawdź zawartość pliku /etc/pacman-mirrors.conf. Jeżeli przy Branch= będzie stało stable , to ok. Jeżeli nie, to zmień na stable, a potem zapuść po kolei:

sudo pacman-mirrors -g

sudo pacman -Syyu

Wszystkie mirrory są stable. Dzięki za pomoc.