Aktualizacja ubuntu do 13.04 i brak internetu

witam.

sprawa wygląda tak:

zainstalowałem dziś aktualizacje, następnie zaktualizowałem ubuntu z 12.10 do 13.04, komputer uruchomił sie ponownie jednak już bez internetu.przy aktualizacji system pytał czy usunąć stare pakiety - dałem usuń i to chyba przez to

intrrnet mam po kablu z routera, wersja ubuntu gnome remix

zniknęła również ikonka połączenia neta - ta u góry koło np regulacji głośności

jak wchodze w ustawienia/sieć wyskakuje błąd “systemowe usługi sieciowe są niezgodne z tą wersją” jak chce dodać połączenie ręcznie to moge wybrać jedynie VPN

pomocy

Sterowniki do twojej karty sieciowej mogły nie wyjść na Ubuntu 13.04.

więc co ja mam teraz zrobić? przeinstalowac spowrotem do 12 ?

plyta gl. gigabyte n650sli ds4l

Bezsens, niewielu twórców sprzętu rozwija sterowniki pod Linuxa, więc stare sterowniki muszą być kompatybilne z nowymi wersjami - inaczej tylko część użytkowników będzie aktualizować OS, w obawie przed brakiem wsparcia.

Prędzej bym powiedział, że faktycznie usunąłeś pakiet, który odpowiada za obsługę karty sieciowej

na stronie gigabyte`a jest napisane

w sieci ciężko cos znalesc tym bardziej na tablecie

bez sensu, ubuntu przeciez sam wybral te pakiety do usuniecia i oznaczyl jako jux nie potrzebne

da sie to jakos przywrocic ?

jesli nie to mam to gdzies wracam na windowsa, oczekiwalem stabilnosci w linuksie i sie przeliczylem

Podaj wynik polecenia:

lspci -k |grep -i -A2 ethernet

Chyba odwrotnie - jeżeli nowa wersja nie jest kompatybilna z istniejącymi sterownikami, to chyba z nią jest coś nie tak.

Więc dlaczego wybrałeś tak problematyczną dystrybucję? To, że każde forum pęka w szwach od przypadków “To mi nie działa, tamto się popsuło”, nie wzbudziło twoich podejrzeń?

@lesergd

@frankfuterium

a co mialem wybrac? z tego co czytalem ubuntu mial byc stabilny moze i sa bardziej stabilne dystrybucje aczkolwiek myślałem że nię będzie takiej masakry…

jeśli możesz podaj mi prosze nazwe dystrybucji która jest dużo bardziej stabilna.

swoją drogą teraz zeby zainstalowac jakas inna ktorej nie mam na plycie i tak musze przeinstalowac osa.

sorry za brak ogonkow, strasznie zle sie pisze z nimi na androidzie

edit

a to ze na forach najwiecej problemow jest na ubuntu to pewnie wynik tego ze ubuntu jest najbardziej popularny i ze najwiecej poczatkujacych z linuksem wybiera ubuntu (tak mi sie przynajmniej wydaje)

Jak często widzisz na forach, żeby ludzie mieli problemy np. z Mageią? A według takiego DistroWatch (średnio wiarygodny wskaźnik, ale innego nie ma) jest popularniejsza niż Ubuntu.

pierwszy raz słysze o takiej dystrybucji…

więc sugerujesz zainstalowanie wlasnie magei?

Bo mageia jest dość popularna ale nie w Polsce dlatego nie widzisz na forach… Wejdz na forum Magei to zobaczysz ile problemów :slight_smile:

A o PCLinuxOS słyszeli? …