Aktualizacja Vista > Win 7

(Asdasd) #1

Witam.

Mam problem...

Otóż nie mogę dokonać aktualizacji z Visty Home Premium do win 7 ;/

Obrazek poniżej dokładnie opisuje mój problem.

(xomo_pl) #2

bo tego się nie robi tak....

aby dokonać upgradu postępuj następująco:

1)włącz komputer

2) zaloguj się do systemu Win Vista

3)włóż płytkę do napędu z 7

4)pokaże się okno autoodtwarzania; wybierz instalator

5)pokaże się normalny instalator 7 w którym wybierasz metodę instalacji: aktualizacja (upgrade)

(Asdasd) #3

"3)włóż płytkę do napędu z 7" << Ekhm, a skad ja ci wezme plyte od 7?! -.-

Mam kupic plyte od 7 za 500 zl zeby uaktualnic system? No chyba nie.. Ja mam DARMOWE uaktualnienie do 7 home premium..

(fiesta) #4

Na czym masz to niby uaktualnienie ?

(xomo_pl) #5

masz darmowe ale sobie musisz zamówić płytkę w Microsofcie lub u producenta laptopa (jeśli to laptop).....

(War_3_) #6

Uaktualnienie jest darmowe, nośnik też.

Ale ponosisz koszty przesyłki, o ile pamiętam jest to ok 18 USD lub 14 Euro.

Najlepiej zgłosić się do producenta swojego laptopa - najszybsza i najpewniejsza metoda.

PS. Tą aktualizacją są objęte tylko systemy Vista na laptopach kupionych od 06.2009 do (tu wstaw nieokreśloną datę dopóki Vista jest preinstalowana na laptopach).

(Asdasd) #7

1) nie mam laptopa

2) Gdzie dostanę taki nośnik?

(War_3_) #8

Skąd masz informację, że masz darmowy upgrade do Win 7?

Masz Vistę wersję OEM czy BOX?

Tu masz link od microsoftu - http://www.microsoft.com/hk/windows/buy ... grade.aspx

(Asdasd) #9

Informacje mam od sprzedawy

A viste nie wiem jaka mam

(War_3_) #10

Była preinstalowana czy dostałeś płytkę "zainstaluj se pan" ? Preinstalowany to 90% OEM .

Pogadaj z tym sprzedawcą najlepiej, skoro to nie na laptopie instalowałeś. Powinien też Ci powiedzieć co Ci sprzedał za Windowsa (o ile dobrze zrozumiałem).

(Asdasd) #11

Vista została zainstalowana w sklepie, ale miałem również możliwośc zainstalowania jej w domu

(War_3_) #12

Wygląda mi to na BOX. Zadzwoń/przejdź się do sprzedawcy i pogadaj z nim odnośnie zamówienia nośnika.

(Dritone) #13

Na jakiej podstawie?? :wink:

Kolego z problemem, masz naklejkę na komputerze czy nie? Druga sprawa, to z tym upgradem lepiej się streszczaj, bo czasu zostało ci już niewiele :wink:

(War_3_) #14

Tak mi to wygląda ponieważ OEM jest z reguły preinstalowany i nie dołączają do niego nośnika.

(Dritone) #15

Jasne... masz trochę nikłe pojęcie o tym jeszcze :slight_smile:

(Asdasd) #16

Dobrze, już wszystko wiem.. W sklepie Pan mnie wprowadził w błąd mówiąc,że w dacie xx.xx.xx będzie można zaktualizować do 7, a niestety okazało sie to zwykłym kłamstwem... Kupiłem komputer stacjonarny z win vista 32 bity OEM. Czy mogę coś z tym teraz zrobić? Nie chcę pracować ani na tej "zlagowanej" viscie, ani na piracie.

I btw. dzwoniłem do nich, ale Pan mi wmawiał, że to jest NIEMOŻLIWE, że sprzedawca coś takiego powiedział, no ale niestety ja wiem co słyszałem

Dodam, że był to sklep http://www.inwazjapc.pl/ i ODRADZAM zakupów tam

-- Dodane 09.03.2010 (Wt) 13:42 --

Odświeżam~