Aktualizacja visty oem do seven

Czy jest jakaś akcja pozwalająca na bezpłatny upgrade visty oem do wersji seven?

Wiem że jest coś takiego ale odnosi się do visty kupionej z nowym komputerem po 1 lipca a ciekaw jestem jak wygląda sytuacja przy gołej wersji oem.

nie sadze aby taka była, to inne systemy, inne strukturze i technice, nawet gdyby taka była to wiecej potrzebowała by zmian niz instalacja swiezego Windows 7 od poczatku.

Tak nigdy nie było XP —> Vista, chyba ze CI chodzi tylko o wyglad

Źle sie wyraziłem. Niechodziło o upgrade istniejącego systemu do 7 tylko o uzyskanie za free bądź małe pieniądze sevena po jego premierze z racji że niedługo przed premierą zakupiłem viste.

A co do samego faktu upgrade’u visty do sevena to nie rozumiem co masz na myśli pisząc o innej strukturze i technice jak seven to dopracowana vista;)

Podejrzewam, ze niektore sklepy zrobia taka promocje… Trzeba szukac. Jesli kupowales nowy sprzet to zorientuj sie u swojego sprzedawcy o promocje cennikowe dla Windows Seven.

Co do upgrade’u, to dzieki staraniom Komisji Europejskiej (w imie dobra konsumenta), na terenie Unii Europejskiej nie bedzie mozna nabyc upgrade’u do nowszej wersji systemu Windows, dostepne beda jedynie pelne wersje tej wersji Windows. Dodatkowo Windows Seven bedzie pozbawiony przegladarki internetowej oraz odtwarzacza multimediow - KE nie wyrazila zgody na wydanie kilku wersji systemu, z ktorych jedna bylaby kompletna (zawieralaby IE+WMP). Niestety, KE nie podaje co maja zrobic uzytkownicy korzystajacy z dostepu do internetu za routerem (ja tak mam ;/ i nie wiem jak skonfigurowac router z webinterfejsem bez przegladarki, by nastepnie pobrac przegladarke, ktora to bedzie zapewne IE 8).