Aktualizacja Widnows 7 do Windows 10 Sony Vaio - nieudane próby aktualizacji systemu

(Jabu70) #1

cześć

zwracam się z prośbą o pomoc do forumowiczów, mi już opadły ręce... ale po kolei

Sony Vaio na pokładzie W7 ulimate w wersji eng, 10 zarezerwowana, sprzęt zgodny (jedynie pojawia się komunikat o konieczności doinstalowania w późniejszym czasie wersji językowej)

próbuję zainstalować upgrade po raz 30? minimum, słowo "zainstalować" jest nadużyciem, ja nawet jej nie rozpoczynam...

po pobraniu instalacji za każdym razem gdzieś ponad 6,5 GB danych (na marginesie niezły sztuczny ruch w sieci wywołuję...) i informacji z ikony w pasku - "dajesz" rozpoczynam "instalację" ... trwa to 3 sekundy wyskakuje błąd instalacji (nawet już nie pamiętam wszystkich numerów błedów - raz z 2 na końcu raz z 5 - pełna dowolność

oczywiście po próbie nieudanej instalacji, następuje "cudowne" opróżnienie katalogu windows BT i zabawa zaczyna się od nowa...pobieranie, dociąganie aktualizacji, błąd instalacji... i tak w kółko

na marginesie z narzędzia "MediaCreationToolx64.exe" nie mogę skorzystać bo po pobraniu i odpaleniu w trybie admina nie dzieje się nic i mogę tak czekać i czekać

sposoby na wywołanie "ręczej" aktualizacji też już przerabiałem, czyszczenie etc też mam za sobą - efekt za każdym razem jest jak powyżej

więc jak czytam szybko, spoko natychmiast to mnie krew zalewa, walczę od ponad tygodnia i nawet 10 nie powąchałem - szczerze to mam ochotę o niej zapomnieć

jesteście ostatnim ratunkiem... jeśli się nie uda zostanę wierny 7 do końca, 10 jak dla mnie to tylko problemy i dociążone łącze internetowe...

(Cedar) #2

System masz legalny czy ściągnięty z sieci z jakimiś “modyfikacjami”?

(Jabu70) #3

w pełni legalny i pojawiający się problem jest tym bardziej irytujący…  - wersja jakiej używam to eng (wrzucony na wszelki wypadek pakiet pl), jako dostępne oprogramowanie pojawia się windows 10 pro, obecnie działający system bez żadnych wodotrysków zaciągniętych z sieci

może problemem jest wersja ulimate? mam oryginał W7 Home wraz z kluczem i zastanawiam się czy nie zmienić klucza… ale to byłby jakiś dziwny problem…

w czasie instalacji, żadne peryferia nie są podłączone do komputera (USB , DVD etc.)