Aktualizacja Win 8.1 Enterprise do Win 10 - jak?

Witam,

Chciałbym zaktualizować swój Win 8.1 Eterprise do Win 10. Nie pokazuje mi się ikona aktalizacji nie działa też Windows 10 Media Creation Tool - przy próbie aktualizacji pokazuje się okno “mamy problem” i zonk!

Płyty z Win 10 pro nie chcą dokonywać upgrade tylko chcą zachować pliki urzytkownika ;-(

Co zrobić?

Enterprise 7 i 8.1 są całkowicie wykluczone z programu darmowej aktualizacji.

 

http://www.microsoft.com/en-us/windows/windows-10-faq

damm it ;-(

Czyli do admina w korpo na kolanach po nosnik i kluczyk?

Na to wygląda. Innego rozwiązania nie widzę.

Widze że nie ma na razie Win 10 Enterprise w wersji PL ;-( chciałem pobrać triala na 90 dni … ale brak wersji PL

 

Czy komuś udało się zaktualizować już Win 8.1 Enterprise do Win 10 Enterprise?

Czy jest w ogóle taka możliwość? Czy będę musiał postawić system od zera?

Podłączę się pod temat, w sumie podobny problem 2 lata później :wink:

Mam laptopa firmowego pod kontrolą Windows 7 enterprise. Problem w tym, że nie mamy w Polsce działu IT - chłopaki mogą mi przeinstalować OS, z tym, że musiałbym wysłać im komputer do UK, co mnie wyłączy z pracy na jakiś tydzień.

ISO Windows 10 Enterprise mam, licencję również, problem w tym, że raczej nikt mi nie poda hasła admina żebym się sam wpiął do domeny AD :wink:

Jest jakaś szansa na upgrade 7 Enterprise do 10 Enterprise z zachowaniem ustawień i kont użytkowników?

Próbowałeś po prostu przez opcję uaktualnienie systemu - dostępna po uruchomieniu instalatora z zewnętrznego nośnika? Nie wiem jaki to da efekt, bo nie próbowałem. Do tego uaktualnianie Windows, to taka loteria i najlepiej jest niektóre programy wcześniej odinstalować, bo się robi syf straszny w nowym systemie.

Nie próbowałem z prostej przyczyny - nie wiem, czy po instalacji nadal będzie wpięty do domeny i trochę boję się ryzykować…

Może zadaj to pytanie panom z IT. Może już to przerabiali z kimś wcześniej?

Nie przerabiali - większość pracowników mamy w UK i IT mają na miejscu, więc po prostu robią instalację i administrator wpina do domeny. Ja musiałbym odesłać im komputer.

Pozostaje poczekać na urlop i wtedy to załatwić.

zgraj caly dysk do obrazu i probuj, a ja nie wypali to przywrocisz caly dysk z obrazu…