Aktualizacja Win 8 do Win 8.1 brak obrazu po instalacji

Witam

 

Zainstalowałem od nowa system Windows 8 (x64), i chciałem go zaaktualizować poprzez Windows Store do Windows 8.1. System się pobrał, zainstalował i gdy się uruchomił ponownie za trzecim razem po wyświetleniu komunikatu Przygotowywanie urządzeń 15%  i komunikat ten znika,i system się nie wyświetla na ekranie, (czekałem prawie 2 godziny i nic). Ekran cały czas wyświetla ciemny obraz nic więcej. Tak to wygląda: http://forum.dpcdn.pl/uploads/gallery/category_20/gallery_109545_20_784748.jpg.

 

Poprzednio jak robiłem reinstalkę pod koniec listopada Windows 8 i aktualizację do Windows 8.1 poprzez sklep nie bylo z tym żadnych problemów.

 

Natomiast nie ma żadnych problemów z poprawnym wyświetlaniem po zainstalowaniu Windows 8 x64.  System Windows 8 instaluje z dysku DVD, oczuwiście oryginał.

 

Przeprowadziłem trzy podejścia i za każdym razem ten sam problem.

 

Moje parametry lapka to

 

HP Envy dv7 - 7220ew

 

Procesor CPU: Intel Core i5 3210M  2,5GHz

Pamięć RAM: 8GB DDR3 1600 MHz

Grafika:  Intel HD Graphics 4000

              NVIDIA Geforce GT 630M

 

Czy da coś radę z tym zrobić i zainstalować ze sklepu aktualizację Win 8.1?

 

Czy jednak koniecznym rozwiązaniem będzie kupno instalki Windows 8.1 i zainstalowanie jej na czysto?

Jeśli wcześniej nie było problemów to ponownie zainstaluje Windows 8.1 ze sklepu. Może coś nie poszło tym razem. Niestety, ale czasami z aktualizacją do Win 8.1 bywają problemy :wink:

 

 No masz rację. Tyle że jak trzykrotnie powtarzałem ten manewr z aktualizacją i rezultat ten sam i jak na razie wróciłem do Windows 8

Wszystkie aktualizację w Windows Update pobrane? Sterowniki w najnowszej wersji?

Spróbuj uruchomić ponownie komputer na samej baterii, ew. zmień w BIOS domyślną kartę graficzną - problemem najprawdopodobniej jest tutaj zestaw Intel+GeForce, Windows najprawdopodobniej instaluje swoje sterowniki, które nie działają poprawnie, musisz wgrać sterowniki od producenta.

Tak

 

 

Właśnie sam nabieram takich podejrzeń. Tyle, że w BIOS nie widzię takiej możliwości. Czy istnieje jakaś możliwość żeby system Windows 8.1 nie pobierał i nie instalował swoich sterowników do tychże kart.

Najbardziej dziwne jest to że gdy w listopadzie robiłem ponowną instalkę Windows 8 i przeprowadzałem aktualizację ze sklepu Windows Store, to Win 8.1 pobrał się i zainstalował bez żadnego problemu.

 

Czy gdybym posiadał własną instalkę Windows 8.1 i zainstalował ten system na czysto, to czy poszłoby to bez takich problemów jak te opisane tu przeze mnie podczas próby instalacji przez sklep Windows Store?