Aktualizacja win 8 pro do 10 pro w firmie darmowa?

Czy aktualizacja systemu windows 8 pro do widows 10 pro jest darmowa? W sklepie zapytano mnie czemu używam win 8 skoro mogę zaktualizować do 10. Mówimy tu o firmie a nie osobie prywatnej.

Nie wiem jak w firmie - powiem szczerze. Jednak oficjalna, darmowa aktualizacja - zakończyła się w 2016 roku. Później za pomocą niedopatrzeń i trików nadal można było zaktualizować. Jednak nie zmienia to faktu, że ta słynna aktualizacja do W10, no zakończyła się dwa lata temu (to był bonus, przez pierwszy rok od premiery systemu).

Chcąc być czysty jak łza - sam przed sobą nawet, to nie kombinowałbym raczej. Pewnie nadal uda się myk, że aktualizacja będzie możliwa. Prawdopodobnie wszystko przejdzie i byłoby ok. Ale to spóźnienie o 2 lata, tak czy siak (warto mieć tego świadomość).

Tak też myślałem. Zostanę przy ósemce…

Można jeszcze pobrać obraz ISO i stworzyć nośnik instalacyjny, postawić system i aktywować go kodem z Windows 8.

Technicznie może i można, ale mnie bardziej interesuje formalnie w razie kontroli…

No więc formalnie można było w firmie zaktualizować Windows 8 do 10 do początków 2017 roku.