Aktualizacja win xp sp3 do win vista hp

Mam takie pytanie Czy da się zaktualizować windowsa xp professional z dodatkiem service pack 3 do windzosa visty home premium?

Chodzi mi tylko o to żeby nie formatować dysku przed instalacją visty.

z góry dzięki za pomoc

Chyba się nie da. W Viście jest w ogóle inne ułożenie folderów niż w XP więc jakby coś takiego istniało to by dużo dłużej trwało.

A da się zainstalować vistę bez formatowania dysku przy instalacji??

Chodzi o to, że mam trochę danych na dysku i nie chce mi się ich na nowo instalować po zainstalowaniu visty.

Instalator visty nawet zniechęca do formatowania (opcje operacji na dyskach są ukryte). W przypdku instalacji visty na partycje, gdzie jest już xp, folder Windows zamieniany jest na Windows.old, dostajesz przy tej okazji stosowny komunikat, mówiądcy mniej więcej tyle, że dane nie zostaną skasowane, ale dotychczasowego windowsa nie będzie można już używać. Więc teoretycznie dopóki nie klikniesz na “Operacje na dysku (zaawansowane)” Twoje dane są bezpieczne, ponieważ jednak ich utrata może mieć katastrofalne skutki, uważnie czytaj treść wszystkich okien podczas instalacji visty.

PS. Ja już instalowałem vistę w ten sposób i w istocie pliki systemu xp znajdowały się w folderze “Windows.old” i wszystkie pozostałe dane znajdowały się na swoim miejscu

A bede mógł kożystać z tych danych, które będą w bolderze windows.old??

Będe miał dostęp do pliku moje dokumenty?

A oriętujesz się ile czasu instaluje się vista home premium?

Dane z windows.old będą jak najbardziej dostępne, jedynie co tracisz to możliwość uruchamiania i korzystania z dotychczasowego OS,

dostęp do folderu “Moje dokumenty” będzie możliwy, ale wątpię, że będzie to domyślny folder zapisu dokumentów, skrót w oknie “Komputer” prawdopodobnie też będzie się odnosił do lokalizacji “C:\Users”, nie wiem jak to jest konkretnie, ponieważ nie używam tego folderu,

każda edycja visty instaluje się około godziny.

Czas instalacji samej Visty to około 21 minut ( sam sprawdzałem, instalowałem tyle na 512 RAM ), chyba że chodzi Ci o czas instalacji Visty i wszystkich potrzebnych programów.

Co do instalacji Visty na XP to można skopiować dane na drugi dysk, a programy dadzą się otworzyć w trybie zgodności.