Aktualizacja Win10 do wersji 1803 dostępna do pobrania

U mnie ta aktualizacja zmieniła ustawienia głośników.

U mnie też i zainstalowałem sterownik z 2012, bo już mi się nie chciało męczyć z przywracaniem startowania opcji Realtek.

A co powiecie o tym?

Durnota i idiotyzm - drugi facebook “oś czasu”? Niech zgadnę … połowa komputerów zdechnie przy obróbce/obsłudze tego cuda … w sensie … jak bardzo “oś czasu” dojedzie komputer …

Na 10-letnim lapku zerowy wpływ na wydajność.

Na wydajność może, na stabilność jak widać nie. Sam miałem te crashe explorera i to było straszne, bo explorer crashował się i startował co sekundę i nie dało się nic zrobić.

U mnie padła usługa inteligentnego transferu w tle (nie naprawiło jej SFC ani scalenie plików usługi z rejestrem), nawet nie wiedziałem że od dwóch dni nie działa.

Problem związany z ręcznym wymuszaniem aktualizacji z WU dotknął laptopa mojego brata z Windows Home. A że skoro sporo osób ma z tym problem, to trzebaby zgłosić MS, niech dają łatkę na wtorek. xD

1 polubienie

U mnie wszystko hula bez problemu i żadnych przycięć nie przewidziałem - wszystko płynnie chodzi nie wywala mi Pulpitu i żadnych BluScreen’ów nie widziałem : jestem Farciarzem IT , " Oś czasu " -super Ficzer w Windowsie 10 : jednak mi się przyda (- pomocne ) aby spoglądać co ja robiłem wcześniej na komputerze , w Windows 10 nie jest tak źle tylko mi przeszkadza nie działający w tym programie mikrofon w Discord - wszystko hula w rejestrze głosu - testowałem i we wszystkich grach to samo tylko w tym programie nie działa tak jak miało to wcześniej- szkoda mi pozbywać tego programu do komunikacji w grach - wolę Discord bo jest bardziej ciekawym rozwiązaniem do współpracy zespołowej niż TeamSpeak .

PS 1 : Potrafię ustawiać w programie i naprawiać te błędy - tylko najbardziej obawiam się o wsparcie : bo czasami programiści zaniedbają w tych sprawach np. luki zabezpieczeniach znanych programów jak Adobe Flash : za 4 lata nie będzie wspierany we wszystkich stronach internetowych , czekam za tydzień na Hotfix’a do Windowsa 10 : 8 Maja 2018 r : jak naprawią te bolączki - odezwie się jakie zmiany zostaną wprowadzone .

PS 2 : Wczoraj dostałem łatkę do mojego smartphone’a Huawei P8 Lite : 3 letni sprzęt i dalej wspierany - łatkę bezpieczeństwa z 1 Marca tego roku ,zdecydowałem że jednak na stałe zostaję na Huawei’ju za wprowadzenie łatek bezpieczeństwa wcześniej i wspieraniu sprzętu -Huawei staję się coraz bardziej przyjazny klientów .

U mnie jest wszystko w porządku .

Odblokowałem jakoś Windows Update, Microsoft Store zawiesiło się na aktualizacji App Installer:

obraz

I potem ruszyło Windows Update.

Z MS Store żadnych problemów. A WU jak odblokowałeś?

Możesz powiedzieć jak odblokowałeś WU ? Od zainstalowania na czysto 1803 nie sprawdza czy są aktualizacje, muszę recznie sprawdzać

Raz zaimportowałem ustawienia w rejestrze usługi inteligentnego transferu w tle (zauważyłem, że nie startuje i nie można jej uruchomić), restart, puściłem skanowanie DISM i SFC, restart, zaznaczyłem w programie Tweaking.com - Windows Repair Free 4.1.8 opcje przywrócenia podstawowych usług i ich opcji startowania, restart, potem coś zajrzałem do sklepu Microsoft i tam patrzę, że mi nie może się pobrać aplikacja App Installer, wznawiam, zainstalowała się, włączam Windows Update a ten w końcu wykrywa nową bazę wirusów dla Windows Defender.

obraz

Ja mam taki problem, że u brata na laptopie z Windows 10 HOME, WU wyszukuje aktualizacje, ba instaluje je, ale warunek musisz ręcznie wduszać wyszukaj, bo sam od siebie nie włącza się automatycznie.

U mnie dokładnie to samo

Po aktualizacji wszystko szlo dobrze do czasu, gdy nie zacząłem korzystać z chrome’a grając w jakąś grę i nie tylko. Chcąc włączyć nową kartę dostaję takiego laga(nie zawsze, ale zdarza sie często i jest to wkurzające lekko mówiąc :P), że mogę ruszać tylko myszka zwiecha i amen.Pomaga jedynie"zamknięcie" laptopa i otworzenie go. Ktoś wie w jaki sposób i czy w ogóle da radę temu zaradzić? Może to nie problem aktualizacji a jakiegoś sterownika chociaż wszystkie niezbędne są zainstalowane (chipset, intel/zintegrowana,nvidia, LAN ,audio) bądź też problem dysku albo ram-u ponieważ takie ścinki miałem już wcześniej tylko raz na ruski rok a teraz zdarzają się bardzo często.
specyfikacja - https://imgur.com/a/pNSRFuB karta gtx 1050

Poprawka dla Chrome jutro dopiero w WU.

Opłaca się wyłączać WU? Ponieważ, niektóre aktualizacje są irytujące i niechciane.Czy i tak nieważne co bym ustawił to zaktualizuje mi jakieś poprawki etc?

Nie opłaca się.

1 polubienie