Aktualizacja windows 10 1903, 19H1 brak nowego Edge, sandbox

Po przeinstalowaniu systemu(pobrany na pendrive z strony Microsoftu) nie mam Piaskownicy a Edge nie jest w wersji bazującej na Chromium. Dlaczego tak się stało? Dane systemu: Windows 10 Pro 1903. I jeszcze jedno, wydaje mi się że ikony w pasku Start są większe czy da się je zmniejszyć bez instalowania zewnętrznych aplikacji?

Piaskownica jest od wersji Pro a Egde chrome to dopiero przyszłość.

Edge na Chromium prawdopodobnie nie będzie też finalnie w Windows 20H1 (2003). Piaskownica to tak jak było powiedziane Windows 10 PRO. Słyszałem, że były z nią problemy, ale czy już naprawione, to nie wiem.

Małe ikony są, przeoczyłem. Co do piaskownicy, jak sprawdzić moją wersję Windows, jak pisałem wyżej wyświetla się “Windows 10 Pro 1903”, darmowa licencja dla studentów.

W ustawieniach ta zębatka, system i w pierwszej kategorii gdzie jest wyświetlanie nocne, to dalej masz te skalowanie. Domyślnie masz 100%, możesz powiększyć. Ale uwaga, aplikacje (w większości gry) po powiększeniu skalowania, nie chcą działać poprawnie. O tym wiem. Nie wiem czy jeszcze są gdzieś ustawienia wielkości ikon. Co do wersji systemu, zębatka, system, ostatnia pozycja będzie informacje i tam możesz dokładnie sprawdzić wersję windows z numerem kompilacji.

Windows + Pause / Break

obraz

Komendą/programikiem “winver” (możesz wpisać np. w wierszu poleceń).

https://www.download.net.pl/jak-wlaczyc-windows-sandbox-w-windows-10/n/15029/


Edge na Chromium można sobie zainstalować oddzielnie.
https://www.microsoftedgeinsider.com/en-us/download/?platform=win10
Piaskownicę włącza się klikając Programy i funkcje w Panelu sterowania i po lewej stronie Włącz lub wyłącz funkcje systemu Windows.


Panel sterowania można włączyć klikając prawym przyciskiem myszy na ikonkę Ten Komputer i wybierając Właściwości i na samej górze po lewej stronie okna Strona Główna Panelu Sterowania. . W oknie Penelu Sterowania ustawiamy widok według dużych lub małych ikon, domyślnie jest ustawiony w/g kategorii

Ok dzięki, działa, trzeba było tylko włączyć wirtualizację w BIOSie