Aktualizacja Windows 10 20H2 - błąd 0x800f0922

Windows 10 nie chce się zaktualizować do wersji 20H2. Podczas aktualizacji system mówi, że aktualizacja się nie powiodła i cofa zmiany. Po wszystkim widzę w Windows Update, że było to spowodowane błędem 0x800f0922. Co można z tym zrobić?

Też mam kłopot z wgraniem 20h2

Olać i jak widzi krytyczne poprawki dla 20H1 to takie instalować albo backup i wymuszenie aktualizacji po przez Media Creation Tool lub Asystentem aktualizacji Windows 10:

https://go.microsoft.com/fwlink/?LinkID=799445

Śmieszne jest to, że aktualizacja przeszła bez problemu na stacjonarnych komputerach, a problem występuje jedynie na laptopie…

Mnie w większości przypadków pomaga program Complete Internet Repair. Ma różne opcje naprawy połączenia internetowego i usług które się z nim łączą. Do naprawy Windows Update służy funkcja “Repair Windows automatic updates” i czyszczenie historii akutualizacji

Po co aktualizować build’y Windows’a 10?. Bo wsparcie, a kto Ci będzie sprawdzał, jaki masz build na kompie? Producent oprogramowania, haha?
A tak z ciekawości, czy RODO wymaga najnowszego build’u systemu Windows?

swoją drogą jak jakaś aplikacja nie odpali się/antycheat powie „za stary windows”, to aktualizacja z reguły pomoże

Witam
Podłączę się pod ten wątek bo temat dotyczy również aktualizacji 20H2.
Mam laptopa HP z win10. Chciałem sobie zainstalować aktualizację windowsa z października 2020. Ale pobierałem ją ze strony microsoftu. Bo w moim windows update nie mam jej. No więc pobierałem przy pomocy asystenta. Było pobranie, jakieś sprawdzanie, trochę to trwało i byłem w momencie przetwarzania aktualizacji na ok 30%. I wtedy pojawił się monit: “instalator systemu windows nie może skonfigurować systemu windows do działania na zasobach sprzętowych tego komputera”.
I ten monit wisiał na ekranie kilkanaście sekund i komputer się zrestartował i pojawiło się info o cofaniu zmian. Nie pojawia się żadna informacja z konkretnym błędem i numerem czyli np: 0x800f0922.

Jaki jest tego powód? Co jest nie tak że nie mogę zainstalować tej aktualizacji?

Co sprawdziłem i co zrobiłem:
odpowiednia ilość miejsca na dysku jest.
Dysk SSD sprawdziłem i jest ustawiony jako AHCI.
Sprawdzałem menadżer urządzeń i żadnych wykrzykników przy żadnym urządzeniu nie było. Komputer ma wszystkie bieżące aktualizacje jakie oferuje windows update .
Wyczytałem że pomagało komuś niby coś takiego jak wpisanie: "cd c:\windows\system32\oobe " Próbowałem nie pomaga. Podobno to powinno być wpisane w momencie kiedy pojawia się monit. Ale ja wtedy nie mogłem nawet otworzyć wiersza poleceń. Bo nie działał. Wszystko jest wtedy zablokowane.

Macie na to jakieś pomysły? Sugestie/

Czy po tym cofaniu zmian system działa Ci normalnie, jak poprzednio?

Tak. Następuje restart. Czarny ekran z napisem “cofanie zmian” i potem system chodzi bez najmniejszych problemów jak chodził. Generalnie sprawa dziwna bo z windowsem 10 nigdy nie miałem żadnych problemów.

Kiedyś przychodzi ten pierwszy raz.

Wobec tego pobierz te narzędzie Microsoftu (chodzi o to, by była to wersja 20H2), uruchom i wykonaj bootowalnego pendrajwa za pomocą tego narzędzia z odpowiednią, Twoją wersją systemu (32 lub 64-bit).

https://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=691209

Po wykonaniu pendrajwa normalnie otwórz jego zawartość w Twoim systemie i kliknij widoczną tam ikonkę “setup.exe”. Potem już wykonuj co trzeba za kreatorem.
Nie wykluczam jednak, że i tak wykonywana aktualizacja ulegnie cofnięciu, np. z niewiadomych powodów sprzętowych.

1 polubienie

Niestety ale nie udało się. Jednak proces przebiegał nieco inaczej.
Różnice: 1. Instalacja podczas przetwarzania dotarła do 48%. Wcześniej to było coś ok 29-31%. I dopiero wtedy się “wywalił”. Z takim samym komunikatem.
2. Po cofnięciu zmian wyskoczył monit (wcześniej go nie było): 0xC1900101 - 0x30018 Instalacja nie powiodła się w fazie first_boot - podczas operacji wystąpił błąd SYSPREP_SPECIALIZE

Coś Ci to mówi?

Tyle, że trzeba wykonać “czystą” reinstalację tego systemu, czyli spod bootowania.
Winne mogło być oprogramowanie tego komputera, szczególnie antywirus firm trzecich, np. Avast itp., ale też jakieś powody sprzętowe. Nie wiem, zgaduję.

Raczej od Windows 8 zablokowano “Reperacje nakładkową”.

No i tak będzie trzeba zrobić. Czysta instalacja… Dzięki.

A ja chyba odezwę się do M$ z tym problemem…
Pobrałem dzisiaj asystenta do uaktualniania systemu od M$ za radą z innego forum i pokazał mi błąd 0x800700b7, co wg nich oznacza, że problemy ma powodować antywirus. Dodatkowo zablokowali mi już opcję oddalania aktualizacji i teraz wkurzam się za każdym razem, gdy go odpalam i zamykam…

Ja to rozwiązałem tak…
Za pomocą narzędzie MediaCreationTools pobrałem na pendriva najnowszego windowsa.
Potem zaznaczyłem opcję zainstaluj ale zachowaj pliku żytkownika. I zainstalowało. I działa. Nic się nie dzieje. Wszystko chodzi jak należy. Podejrzewam że problem leżał w którejś z aplikacji. Bo za pierwszym razem zrobiłem z opcja zainstaluj system ale zachowaj pliki użytkownika i aplikacje. Wywaliło się. Zrobiłem raz jeszcze to samo ale bez aplikacji. I ok.
Wcześniej brałem pod uwagę jeszcze taką opcję : Błąd aktualizacji 0x8007001F w systemie Windows 10 [PRZEWODNIK KROK PO KROKU] (pogotowie-komputerowe.org.pl)
Ale dałem sobie spokój stwierdzając że to pierwsze będzie łatwiejsze.

Nie ucz się z takich “poradników”. Przeważnie są nic nie warte. Korzystaj z forum. Z tego forum!