Aktualizacja Windows 10 wersja 2004

Witam,
Czy tylko u mnie tak jest, że aktualizacja 2004 zajęła ponad 17GB? Miałem 186GB a teraz mam 169GB wolnego miejsca. I jeszcze ta Cortana. Może to ona zajmuje tyle miejsca?

Po 30 dniach zwolni się automatycznie miejsce, ale prawdopodobnie systemowe oczyszczanie dysku wywali stare aktualizacje wcześniej. Wpisz w polu wyszukiwania “oczyszczanie dysku” wybierz opcję oczyszczanie plików systemowych i zaptaszkuj odpowiednie opcje do usunięcia.

1 polubienie

Tak wcześniej zrobiłem i usunął 4GB. jakoś teraz wolniej loguje się, bo dłużej pisze zapraszamy. A mam konto lokalne.

Czy można bez obawy że drukarka przestanie drukować z aktualizować Windows 10 do wersji 2004, czy lepiej pozostać przy wersji 1909

Problemy z drukarką zostały już w 2004 rozwiązane.

1 polubienie

O.K.! ale podobno 2004 zajmuje dużo miejsca na dysku. Są różne opinie na temat tej wersji wiele osób uważa że to chłam.? Tak też nie wiem czy aktualizować do nowej wersji czy lepiej pozostać przy 1909 do czasu dopóki jest wsparcie dla tej wersji.?

Jak masz kopie 1909 lepszą niż tą co oferuje MS, to raczej możesz już po uaktualnieniu usnąć folder z kopią stanu 1909. Z 10 GiB się zwolni, a niby one znikną i tak w 10-14 dni, bo tyle MS daje na przemyślenie czy cofamy.

Raczej trudno by zniknęło ci 99% pojemności dysku jak to nie jakiś prehistoryczny HDD / SSD 60 GB (~55.8 GiB).

No chyba, że chodzi tobie o trudność odinstalowania zbędnej Cortany / Mixed Reality Portal.

Tyle co normalna instalka. Tyle, że podczas aktualizacji robiona jest kopia bezpieczeństwa żeby w razie problemów można było cofnąć aktualizację i wrócić do starej wersji. Tak więc tak naprawdę przez kilka dni masz na dysku dwie wersje Windowsa. 2004 i 1909. Po kilku dniach o ile nie zrobisz tego sam stara wersja jest automatycznie usuwana i zostaje już czysty 2004.

Jeżeli WU proponuje ci sam aktualizację to aktualizuj. Jeżeli nie masz jej w WU to nie wymuszaj jej ręcznie. Czekaj cierpliwie aż pojawi się w WU.