Aktualizacja Windows 7 do Windows 10


(matjaman) #1

Czy istnieje jakiś sposób, żeby zaktualizować Windowsa 7 do Windowsa 10, tak, żeby przeszedł legalna aktywację?

Niby już jest po terminie, ale możliwe, że M$ zostawił ukryte furtki.

Uruchomiłem aktualizację do Windowsa 10 na Świeżo zainstalowanym i zaktywowanym Windowsie 7, aktualizacja przebiegła bez problemów i żadnych ostrzeżeń, niestety system okazał się niezaktywowany i krzyczał, że serial jest nieprawidłowy.

Aktualizacje przeprowadziłem za pomocą najświeższego, oryginalnego obrazu ze strony M$, może trzeba użyć starszego obrazu, a może aktualizować za pomocą innego narzędzia?


(krystian3w) #2

Można by użyć https://www.dobreprogramy.pl/Asystent-aktualizacji-do-systemu-Windows-10,Program,Windows,80314.html

Może też już doblokowali (nie wyrobili się na 16 stycznia ale na 6 luty już tak).


(Astor44) #3

Jeśli zrobiłeś to przy pomocy: https://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=691209
to raczej lepiej nie da się zrobić.


(maker3) #4

Małe szanse, ale możesz spróbować metodą gatherosstate.exe / GenuineTicket.xml https://www.ghacks.net/2015/08/30/how-to-clean-install-windows-10-directly-without-upgrade/

Odłącz Internet, cofnij datę do grudnia, wygeneruj swój ticket, zainstaluj na czysto, skopiuj swój ticket, włącz Internet i spróbuj aktywować.
Plan polega na tym, że próbujesz przekonać serwery, że aktualizacje zrobiłeś miesiąc temu i od tego czasu byłeś offline.

Ale daje małe szanse powodzenia. Pewnie właśnie dlatego wyłączyli aktywacje kilka dni po terminie, żeby uniknąć takich sytuacji. A na serwerach wyłączyli aktywacje bez wyjątków.