Aktualizacja Windows 7 Home do Windows 10

Witam. Mam laptopa Acer na którym jest zainstalowany Windows 7 Home. Na spodzie mam naklejkę z oryginalnym kluczem. Chciałbym zaktualizować swój system do 10 i pytanie czy mogę to zrobić korzystając z tego samego klucza z Windows 7 czy muszę zakupić osobno nowy klucz Windows 10.

Rozumiem, że wchodząc normalnie na stronę Microsoftu mogę zrobić aktualizacje? Jak to teraz przebiega bo jestem zielony w tych tematach od kilku lat :blush:

Mogłeś zrobić aktualizację, MS ponoć już to zablokował.

https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10
Pobierz narzędzie i tym narzędziem pobierz odpowiednie Iso (win10Home 32 lub 64 zależy który masz) Następnie otwórz Iso w wirtualnymDVD i uruchom setup.exe. System się zaktualizuje, wszyskie programy istniejące będą na swoim miejscu. System aktywuje się sam. Jak by się nie aktywował to key wpisz dopiero po instalacji.

Ostatnio M$ wyłączył aktualizację z 7 do 10 i już nie wszystkie przechodzą. Aczkolwiek warto sprawdzić, bo czasami klucz jest związany z płytą, np. poprzez wcześniejszą próbę aktualizacji.

Klucze spod laptopa (np. COA) mogą być nieaktywne (do aktywacji „telefonicznej”).

Kilka dni temu wyłączyli taką możliwość

@stens1950 ej, jak to? Aktywacja tak nie zadziała. @Pabl0PL Musisz kupić klucz. Ta darmówka się skończyła.

Sam Thurrot w aktualizacji swojego wpisu napisał:

I have tested this against Windows 11 stable (with Moment 4) and the latest Release Preview build, which now self-reports as version 23H2. And the Windows 7/8.x product key still work in both.

Czyli na tę chwilę w 10-ce też działa, bo czemu miałoby nie działać.

@Pabl0PL pobierz 10-kę ze strony Microsoftu, zainstaluj i podaj klucz dopiero po instalacji (nie w trakcie).