Aktualizacja Windows 7 Home Edition 32 bit do Windows 10 64-bit

Witam. Mam pytanie, takie jak w temacie - czy gdy 29 lipca będzie dostępna aktualizacja do Windows 10, to czy będzie to system 32 bit - czy 64 bit? Ewentualnie, co trzeba by było zrobić, by mieć system 64 bit? Mój komputer był aktualizowany z Windows XP do Windows 7 32 bit, żeby nie było problemów ze sterownikami. 

Jak masz system 32 bitowy, to aktualizacja do windows 10 też będzie 32 bit. Jak chcesz mieć 10-kę 64 bit, to musisz mieć windows 7 w wersi 64 bit.

Rozumiem, że będę musiał skorzystać z płyty aktualizacyjnej, by najpierw przejść na Windows 7 64-bit, a to pewnie będzie musiało się wiązać z koniecznością zrobienia kopii zapasowej, bo to będzie instalacja systemu od nowa? 

 

Chcąc przejść na system Windows 7 x64 musisz go zainstalować od nowa - tzw czysta instalacja. Tak będzie możliwość aktualizacji do Windows 10 przez usługę Windows Update w Windows 7. Windows 7 x64 musi zawierać tylko dodatek SP1.

 

Jak już  będziesz miał Windows 7 np. Home Premium 64 bit to po prawej stronie pojawi Ci się ikona “Uzyskaj system Windows 10”. Przy pomocy tej aplikacji dokonasz rezerwacji Windowsa 10. Poprzez Windows Update zaktualizujesz swój Windows 7  Home Premium 64 bit do Windows 10 Home też 64 bit. Będzie stosowny kreator co wytłumaczy krok po kroku.  Do ściągnięcia będzie około 3Gb,

 

Poczytaj to:  http://www.microsoft.com/pl-pl/windows/windows-10-faq?ocid=win10_auxapp_LearnMore_win10faq

Ja tam nie jestem za bardzo pewien czy trzeba będzie reinstalować win 7 x64 żeby mieć dziesiątkę x64. wolę poczekać i się przekonać czy nie dadzą szansy na wybór czy chce mieć x64 czy x32 (chociaż sam korzystam z x64)