Aktualizacja Windows 8.1 do 10 nie pobiera się w tle

Witam

 

Mam taki problem że ja od kilku dni mam taką informację że trwa pobieranie Windows 10 tylko niestety ja dzisiaj czekam już kilka dni i tak powiadomienia o instalacji aktualizacji do Windows 10 nie ma!

 

post-234893-0-37144700-1439979139_thumb.

 

Co zrobić?

 

Sprawdź, czy na dysku C masz pliki instalacyjne Windowsa 10. Przedtem wejdź w panel sterowania, opcje folderów, okno, pokaż ukryte pliki, foldery, dyski. Jeśli masz już pliki instalacyjne, które Windows Update sam powinien Ci je ściągnąć, to możesz również w ten sposób zaktualizować do W10. 

Niestety nie mam

00f24171b097.png

A w okienku Windows Update masz informację o tym, czy chcesz pobrać Windowsa 10? Jest jeszcze jeden sposób na dostanie aktualizacji tak jak ja to robiłem, ale to w przypadku, jeśli reinstalujesz system i na nowo stawiasz go. 

Niestety nie mam w Windows Update informacji o pobraniu Windows 10, mam informację taką “Pobierz i zainstaluj aktualizacje”

Tak więc pozostaje Ci wyszukać i zainstalować wszystkie aktualizacje, które będą dostępne i Windows Update w końcu poinformuje Cie o tym, że Windows 10 gotowy do pobrania. Te okienko z Windows 10 co próbujesz przez nie zaktualizować system do W10 to on rzadko kiedy działa. Przykładowo dziewczyny laptopa miałem i w ten sam sposób chciałem pobrać aktualizację do W10 a w ostateczności poddałem się, wyszukałem i zainstalowałem wszystkie aktualizacje w Windows Update i w końcu WU poinformował mnie i pobrał W10. Proponuję, abyś tak samo zrobił. 

Ale sterowniki w Windows Update też trzeba zainstalować?

Sterowniki programów, które masz zainstalowane? Nie, nie trzeba. Pobierasz i instalujesz to, co Ci WU pokaże. 

Uratowałeś mnie! Zainstalowałem wszystkie aktualizacje oprócz jednego czyli sterownika do Intela i mam informację że pobiera się Windows 10! Dzięki za pomoc :slight_smile:

No i świetnie :wink: Nie ma sprawy.