Aktualizacja windowsa 7 do windowsa 10

Witam dostałem darmową aktualizację do wondowsa 10. Zarezerwowałem i stąd moje pytanie. Pliki już się ściągają, ale nie jestem porzekonany czy ten system w 100% jest darmowy. Czytając różne fora wynika że przez rok aktualizacja jest darmowa i używanie tego systemu dożywotnio także. Dopiero po roku za upgade trzeba płacić. Kolejne pytanie. Czy jeżeli nowy windows 10 nie przypadnie do gusto można powrócić do obecnego systemu, który się posiada przed aktualizacja?

tak masz 30 dni na powrót o poprzedniego systemu

Kliknij kolejno Ustawienia > Aktualizacja i zabezpieczenia > Odzyskiwanie > Wróć do systemu Windows 7 > Rozpocznij.

 

A czy przy uaktualnieniu muszę skopiować swoje dane, czy zostaną nie naruszone?

przy uaktualnieniu wszystkie pliki i dane zostaną na dysku jak były :wink:

Uaktualnienie jest za darmo przez rok to znaczy, że przez rok można za darmo uaktualnić? A jak uaktualnię za darmo to używanie także będzie za darmo to znaczy ta moja licencja z windowsa 7 przeniesie się na windowsa 10 i będzie dożywotnia, czy za jakiś czas będę musiał zapłacić za nowego windowsa?

TAK, jeśli uaktualnisz do 29.07.2016 , to już zawsze będziesz miał system za darmo, nawet ponowna instalacja na czysto za np. 3 lata na tym samym komputerze będzie z darmo.

 

Nie będziesz musiał za ten system płacić nawet za kilka lat.

 

Wszystko jest tu napisane:

http://www.dobreprogramy.pl/Windows-wszystko-co-wypada-wiedziec-o-systemie-Microsoftu,Seria,143.html

http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows-10/upgrade-faq-windows-10

To ja już po uaktualnieniu do windowsa 10. Teraz moje pytanie jak wykonać kopię zapasową albo obraz systemu tak że w razie reinstalacji mógłbym na nowo zainstalować ten system

Jeśli wystarczy Ci czysty Windows 10 bez programów i danych które masz teraz na dysku to ściągnij sobie czysty obraz w odpowiedniej wersji ze strony Microsoftu za pomocą tego narzędzia:

Aha, bo teraz moja licencja jest powiązana z komputerem (płytą główną) i jak zainstaluję czystego to dalej będę miał za darmo