Aktualizacja XP - czy jest możliwe pobranie poprawek po instalacji czystego systemu?

Witam, mam pytanie mam stary komputer, na którym chciałbym zrobić reinstalacje systemu Windows XP (SP3), teraz pytanie:

  • czy będę mógł zaktualizować system do najnowszej wersji XP (XP już nie jest wspierany, ale) czy będę mógł pobrać aktualizacje które się przed owym porzuceniem wsparcia ukazały

  • czy jest możliwość o przedłużenie aktualizacji (gdzieś czytałem o tym, że jakieś wersje mają jeszcze update’y)

  • czy będę mógł zainstalować sterowniki dedykowane win xp sp2 czy będe musiał Win XP SP2 > Sterowniki + Aktualizacja > Instalacja Win XP SP3

 

Dzięki za pomoc, pozdrawiam

  • Tak, jeszcze możesz pobrać po reinstalacji wszelkie aktualizacje jakie się ukazały.

  • Jest, ale niezbyt legalne i niepotrzebne (moim zdaniem).

  • Dla sterowników wersja Service Pack’a nie jest istotna. Niektóre znajdziesz pewnie jako propozycję w Windows Update (aktualizacje sprzętowe), inne na stronie firmowej Twojej płyty głównej (jeśli to komputer stacjonarny).

Tak, aktualizacje są ciągle dostępne na WU.

To jest “proteza”, która może sprawić problem bo aktualizacje będą się pobierały dl trochę innej wersji systemu niż ta którą użytkujesz.

 

Cóż to za sterowniki, które nie dadzą się zainstalować na SP3?

OK, Dzięki wielkie za pomoc

A czy może znana jest jakaś oficjalna data po której te aktualizacje znikną stamtąd? :wink:

Prawdopodobnie nie znikną z tamtą dopóki xp nadal będzie trzymał udziały na poziomie kilkudziesięciu procent. M$ nie pozbawi się tylu zacofanych użytkowników.