Aktualizacja z 1909 do 20H2 - wisi na 99% i nie chce dalej się ładować

Kolego, chodzi mi o to czy jak odpalę MCT i zrobię tym narzędziem co trzeba to czy przywróci system do stanu początkowego, czyli czysta instalacja? czy zachowa mój obecny stan systemu?
To samo w przypadku setup.exe… czy uniknę przywrócenia systemu do stanu początkowego?

Nie mam parcia na aktualizację, ale no warto zrobić ją. Chcę to zrobić w najmniej inwazyjny sposób, tak aby zachować strukturę systemu jak sprzed aktualizacji.

Ponizej jest link który wyjaśni ci co i jak a moze przeciwnie.

Pisząc " przeciwnie" mam na myśli całą dyskusje od 91 strony.
To tez przeczytaj ponieważ tam sa zadawane pytania tych którym to sie nie udało albo mieli z tym problemy.
Ale zanim zaczniesz zrób dwie rzeczy a potem sprawdz czy windows update działa bo na pewno jest problem z usługą BITS (inteligentny transfer w tle) .Tylko to widać (błąd NET HELPMSG 2182)

  1. Uruchom Panel Sterowania, przejdz na duze ikony i wybierz Rozwiazywanie problemów. kliknij Wyświetl wszystko i kliknij Usługa inteligentnego transferu w tle. Potem Zaawansowane i zaznacz Zastosuj poprawki… uruchom.
  2. To samo z Windows Update.
  3. Uruchom wiersz polecenia (administrator) wpisuj kolejno i uruchamiaj,
    sfc /scannow
    Jeśli będzie komunikat ze znaleziono ale nie wszystko naprawiono to wtedy:
    Dism /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth
    I ponownie polecenie z p.3
    Potem spróbuj aktualizacji.

mam takiego kwiatka…

Zasadnicze pytanie…
Robiąc ręcznie update z iso mogę zachować cały system jak mam do tej pory?
Bo wychodzi na to że tak jedynie zrobię aktualizację… :man_shrugging: :thinking:

Podałem link gdzie jest opis? Jak jest problem z językiem to sa translatory.

Ok, przejście z 1909 na 20H2 wisi dzień na 31% i nic. Spróbuję przejść na 2004 i wtedy na 20H2 przy użyciu pendrive’a bo zamontowany obraz mieli i mieli i nic…

A bootując z pena da się zrobić update czy tylko spod systemu wybór setup.exe najlepiej robić?

Najlepiej w ten właśnie sposób. Przypominam! pendrajw wykonanego za pomocą Media Creation Tool:
https://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=691209

Czym on się różni od wersji 20H2 pobranego z Windows and Office ISO Downloader i zrobionego obrazu za pomocą np. Rufusa?

Tym, że MCT jest narzędziem Microsoftu, czyli producenta Twojego systemu, a więc dla mnie w przypadku Windowsa 10, jedynym, godnym zaufania oprogramowaniem narzędziowym.
Stosuję MCT go bez problemów od 6 lat na dziesiątkach komputerów z Win10. No, ale Twój wybór!

1 polubienie

A Windows and Office ISO Downloader co niby pobiera za obraz? :stuck_out_tongue: To też jest iso to samo co MCT :wink:
Pytam tylko bo każdy robi po swojemu, jedynie szukam rozwiązania :wink:

Co bym nie zrobił i tak staje na 31% :stuck_out_tongue:
ta aktualizacja chyba mnie nie lubi :stuck_out_tongue:

No wiesz, już w pierwszym moim poście napisałem “jeśli faktycznie mocno nagrzebałeś w systemie”, to może tak być. :grinning:
Krótko mówiąc, aktualizacje nie zawsze (właśnie z takich powodów) się udają.
Wiesz, co pozostaje? :grinning:

Czysta instalacja odpada. Za dużo rzeczy mam już porobione aby od nowa robić instalację…
Zastanawiam się jak odwrócić te zmiany które są wprowadzone za pomocą narzędzi do blokowania telemetrii…
A może plik hosts wystarczy odpowiednio wyedytować aby uzyskać zamierzony efekt? :thinking:

Tego nie odwrócisz bo rootem systemu jest MS, nie Ty.

Czy mógłbyś napisać czy robisz aktualizację wymuszoną (MCT) czy poprzez Windows Update.
Czy zrobiłeś to co ci napisałem?
Jeśli w Windows Update nie widnieje informacja ze Aktualizacja funkcji 20H2 jest gotowa do pobrania i instalacji to oznacza że Microsoft uznał ze ten komputer nie jest jeszcze na nią gotowy.
Jeśli dłubałeś w telemetrii lub masz “walniety” system to napisałem co robić a jeśli nie pomoże to być moze pozostaje instalacja naprawcza w miejscu bez utraty plików. Link z instrukcją obsługi dostałeś.
Można jeszcze sprawdzić system aplikacją FRST. Moze w logach coś wyjdzie.

Zrobię skan i wrzucę logi.
No właśnie dziwi mnie jak komputer może być nie gotowy skoro skanowanie przebiegło pomyślnie i instalator nie krzyczał że coś jest nie tak.

FRST.txt (154,2 KB)
Addition.txt (60,2 KB)

Jeszcze dodam takie coś z WU… :thinking:

Zadanie: utwórz pendrive przy pomocy mct, oraz z pobranego obrazu ISO. Porównaj zajętość miejsca na obu pendrive i napisz nam wynik.

Przejrzałem twoje logi. Plik naprawczy by sie przydał bo i alternatywne strumienie i plik zerobajtowy.
Log uzupełniający mówi ze plik asystenta aktualizacji przestał współpracować z systemem i został zamknięty. Podobnie z plikiem odpowiedzialnym w systemie za przygotowanie aktualizacji.
Masz Eseta gdzie on sam ma problem z integralnościa swojego pliku.
Połączenie masz przez NordVPN ale Proton tez w logu widać.
Masz problem z usługa BITS (pokazywałes screena).
Masz wpis że niektórymi ustawieniami zarządza twoja organizacja.
Mówiac konkretnie Twoje Windows Update ma problemy.
Co do “zarzadzania”. Przyczyn może być sporo. Ponizej link w którym sa równiez inne odnosniki.

Napisałem ci niedawno co masz zrobić z systemem.
Jak chcesz aktualizowac to nie przez VPN.
Musi być wyłaczony antywirus.
A tak przy okazji. Masz wpis ze " gdy będzie gotowa dla twojego urzadzenie…"