Aktualizacja z Vista Ultimate do 8 Pro - którędy droga?

Maszynę obecnie kontroluje Vista Ultimate. Chciałbym sprawić sobie 8 Pro z fizycznym nośnikiem, jaki jest oferowany np. tu.

  1. Czy do aktywacji ósemki posłuży mi kod od Visty, czy też windows ma ten kod gdzieś zapisany i sam sobie potwierdzi autentyczność kopii, a może dostanę nowy?

  2. Gdyby 8 wybitnie nie przypadła mi do gustu, mógłbym legalnie wrócić do Visty (chodzi mi o licencję)?

  3. Czy w razie sformatowania dysku, mógłbym od razu instalować ósemkę z tamtej płyty?

  1. Do aktywacji ósemki masz już klucz w pudełku Windows 8 Upgrade. Na takim kawałku papieru będzie on.

  2. System podczas aktualizacji wykonuje kopię starego systemu i umieszcza go w folderze Windows.old na C:\Windows.old. Więc zatem będziesz mógł wrócić do Visty bo licencja przecież nie przepada.

  3. Microsoft zaleca czystą instalację Windows 8 bo mieli dużo zgłoszeń o problemach przy aktualizacji systemu.

Ad. 1 Kod jest inny, ale na plastikowej karcie:P

Ad. 3 Ja zalecam aktualizację (zwłaszcza na laptopie) - miałem dużo problemów ze sterownikami, a po aktualizacji wszystko działa bez zarzutu.