Aktualizacja z visty jak to działa

Witam

chce zakupić aktualizację za 129zł

posiadam obecnie viste business

czy muszę instalować 8 z visty, jeśli tak czy da się ją potem usunąć, a może przy instalacji da sie wybrać napisz.

czy można wgrać 8 na czystego kompa (podając numer z visty) ?

generalnie niepotrzebuje nic przenosić mam czystego kompa

pozdrawiam

Możesz zainstalować na czysto, a przy zakupie aktualizacji dostajesz numer seryjny do Win8, który wklepujesz przy instalacji, lub aktywujesz system później. Ten z Visty nie będzie Ci już potrzebny.

Ściągasz upgrade Assistant: http://windows.microsoft.com/en-US/wind … -windows-8, odpalasz i dalej się już połapiesz. :slight_smile: Gdy zakończy pobieranie Win8 dajesz, by utworzył obraz iso, który potem wypalasz na płytę, bądź też utworzył bootowalnego pendrive’a, z których potem normalnie formatujesz dysk i instalujesz Win8 na czysto. Et voila :slight_smile:

Gotowa instalka, bądź obraz zapisuje się w katalogu ESD\Windows. Nie pamiętam tylko, czy na partycji systemowej, czy może na partycji gdzie jest Assistant.

spoko czyli mogę wogule pobrać i przygotować instalkę na innym komputerze ?

czyli ten upgrade asistant będzie wymagał podania klucza z visty i poda mi nowy klucz do 8, który będę musiał podać przy instalacji

Możesz, acz nie jestem pewien, czy licencja na to pozwala ( z tym “innym komputerem”), choć w licencjonowaniu Windows 8 są chyba jakieś zmiany, że licencja nie jest już przypisywana do sprzętu, ale do osoby. Acz nie jestem pewien, czy tak to funkcjonuje.

Klucza z Visty nigdzie nie musisz podawać.

Konsultowałem sprawę na infolinii

poprzedni numer faktycznie nie jest do niczego nie jest potrzebny

zakup i pobranie instalacji możną wykonać z innego działającego Windows.

Natomiast instalacja powinna być wykonana na którym jest zainstalowany Windows który aktualizujesz.

Da się zrobić instalkę na czysty dysk, ale trzeba pogrzebać w rejestrze, gdyż nie będzisz mógł go aktywować, jedni mówią ze to nie łamie licencji inni że tak.

Drobne sprostowanie:

Podczas procedury zakupu Masz możliwość wyboru: czy chcesz zachować plik / ustawienia / programy (w zależności od posiadanego systemu Windows) czy nie chcesz nic zachowywać.

W tym drugim przypadku pobrany obraz umożliwia czystą instalację. Nie ma tu żadnego grzebania w rejestrze czy też łamania licencji.

Pozdrawiam.