Aktualizacja z W7 do W8

(Uoifd) #1

Witam

Posiadam licencje OEM na Windows 7 Home Edition.

Moje pytanie jest następujące, czy jak kupię aktualizacje BOX do Windows 8 PRO za 249zł, to otrzymam możliwość zainstalowania tego systemu na innym PC, czy będzie się on dalej zachowywał jak OEM przypisany do konkretnego PC ?

(mktos) #2

Będziesz mógł zaktualizować dowolny komputer, na którym masz licencję na poprzedni system operacyjny. A także przenieść uaktualnienie - odinstalować z jednego, zainstalować na innym.

(Uoifd) #3

Dzięki za odpowiedź, mam jeszcze pytanie.

Czy da radę aktualizację instalować na czysty dysk (bez zainstalowanego W7) ? bo słyszałem, że z aktualizacją do W7 były jakieś cyrki że nie dało rady bez kombinowania.

(Semtex) #4

Spokojnie da radę, możesz zrobić czystą instalkę Win 8, Twoją legalność determinuje posiadanie systemu upoważnionego do upgrade, w przypadku Win 8 jest to Win XP do Win 7, sam fakt zezwolenia na upgrade Win XP do Win 8 musi zezwolić na czystą instalację, taka aktualizacja jest (przynajmniej była możliwa w przypadku Win 7) teoretycznie możliwa (nakładka) jednka jest bardzo ryzykowna dlatego sam MS "nakazuje" czystą instalację, z tego wynika że czysta instalacja Win 8 upgrade jest wykonalna :wink: Niczym się nie przejmuj, będzie dobrze, troll, o ile z Win 8 może być dobrze :lol:

(Jasiek.w) #5

Uaktualnienie do Windows 8 (pomijając wariant dla nowego komputera) będzie kosztował cztery razy mniej niż w przypadku siódemki w dosyć ubogiej wersji Home Premium. W przypadku Windows 8 otrzymujemy wariant Pro, a więc najpełniejsze wydanie, które będzie dostępne. Warto również dodać, że w tym celu nie potrzebujemy tak naprawdę starszej wersji Windows. Wystarczy tylko bezpłatny wariant Windows 8 Release Preview , o którym więcej przeczytacie w tym artykule.

Cały artykuł pod adresem: http://www.komputerswiat.pl/blogi/blog- ... kowej.aspx

(Uoifd) #6

Ok, dziękuje za info.

(SilberPunkt) #7

Od strony teoretycznej masz rację.

Od strony praktycznej nie da się zainstalować Windows 7 BOX Upgrade na całkowicie czystym dysku. Instalator sprawdza obecność poprzednich wersji Windows na dysku i jeśli nic nie znajdzie wyświetli stosowny komunikat. Oczywiście w przypadku Visty możliwy jest upgrade w formie nakładki natomiast upgrade z XP'ka wymaga uruchomienia instalatora podczas uruchamiania komputera z płyty DVD i wskazaniu do instalacji partycji z XP BEZ UPRZEDNIEGO JEJ FORMATOWANIA.

Podsumowując: czysta instalacja Windows 7 BOX Upgrade na zupełnie pustym dysku jest możliwa dopiero po zainstalowaniu na nim XP albo Visty. Sprawdzone wielokrotnie organoleptycznie.

:roll:

(mateusz-1991) #8

Jest możliwość instalacji Uaktualnienia Windows 8 Pro BOX obok Windows 7? Chodzi tu o wspólną egzystencję na dysku twardym, aby mógł wybrać pożądany system.

P.S.

Mam nadzieję, że ktoś zauważy moje pytanie:)

(Tomek) #9

Owszem, jest. Instalujesz na inną partycję. Dostajesz nowy bootloader, a w nim domyślnie 8 jako pierwszy sys.

(klisza) #10

Jasiek.w , potwierdzam - info oficjalne: http://windows.microsoft.com/pl-PL/wind ... -windows-8