Aktualizacja z Win7 do Win10

Witam! Planuję zrobić format komputerowi który aktualnie ma Win10 zaktualizowany z Win7.
Pytanie moje brzmi: Czy jest możliwość żeby po zainstalowaniu 7 zaktualizować ją do 10 bez internetu? To znaczy czy mogę zrobić jakiś obraz/kopię samego systemu Win10 i później z tego zaktualizować z 7 do 10. Zależy mi na tym ponieważ mam ograniczony transfer internetu

Nie proście po prostu pobrać obraz Win10 i od razu wykonać czystą instalację ? Aktualizację już raz wykonałeś - po co chcesz ją powtarzać ?

2 polubienia

Skoro masz ograniczeny internet, to może spróbuj tego:

1 polubienie

Aktualizując Win7 do Win10 instalator prawdopodobnie poprosił Cię o założenie konta MS. Jeśli takiego jeszcze nie zakładałeś to załóż i zaloguj się na nim z poziomu systemu. Teraz serwery MS powiążą dane aktywacji systemu z Twoim kontem. Ma to znaczenie, gdyż po reinstalacji systemu i zalogowaniu się na swoje konto MS Windows automatycznie pobierze sobie dane aktywacji. Oczywiście dotyczy to tylko i wyłącznie tego konkretnego komputera i mimo wszystko najlepiej jednak zrobić to przez sieć. W przypadku próby aktywacji telefonicznej może być potrzebny stary ORYGINALNY klucz Win7 na którym przeprowadziłeś upgrade do Win10.

Odpowiadając jednak bezpośrednio na Twoje pytanie:

  • Da się zainstalować Win10 bez dostępu internetu, ale system trzeba będzie aktywować telefonicznie.
  • Da się po aktywacji systemu zrobić jego kopię zapasową.
  • Ponowna instalacja W7 tylko po to aby ją ponownie podnieść do W10 nie ma sensu - skończył się okres darmowej aktualizacji.