Aktualizacja z Windows 7 do Windows 10 - kilka pytań

(Piotr Pavlo) #1

Witam. Chciał bym sie dowiedzieć czy od dnia "debiutu" Windows 10 do dziś coś się zmieniło.

Moje pytania to:

1. czy powstały już jakieś aplikacje blokujące szpiegostwo Microsoftu i można śmiało ten system używać?

2. czy Firefoks nadal ma problemy z życiem w środowisku nowego Windowsa?

3. czy poprawiono bugi związane z menu, komunikatami oraz spolszczeniem systemu?

4. czy wyszedł już jakiś zbiorczy service pack? Jeśli nie to czy jest planowany a jak tak to na kiedy?

5. czy można już odinstalowywać nakazane przez microsoft aplikacje? W pierwszych wersjach W10 nie dało się odinstalować wielu apek.

6. do kiedy można bezpłatnie przesiąść się z WIN7PRO na WIN10?

no i ostatnie pytanie...

Czy polecacie Windows10?

U mnie jest jeden problem. Chciał bym zainstalować aplikacje które zostały napisane pod Windows 8 i 8.1 i niestety nie działają. Np. aplikacja JW Library dla Windows 8.1 nie da się w ogóle pobrać z Windows Store i takich aplikacji mam kilka.

Zmieniałem ID w przeglądarce by "internet" rozpoznawał mnie w user:agencie jako Windows 8.1 i udało się w prawdzie przejść przez WindowsStore lecz gdy klikam zainstaluj - wyskakują błędy. Nie mam WindowsSklepu w systemie więc to stąd ten problem.

Aplikacji mam kilka i niestety chyba będę zmuszony do aktualizacji. Miałem już tego Windowsa gdy tylko się pojawił ale przeraziłem się tym szpiegowaniem microsoftu.  Natrafiłem jednak na bardzo fają zaporę (Windows Firewall Control) i mam zamiar zablokować nią ruch wychodzący dla wszystkich aplikacji łącznie z systemowymi zostawiając jedynie przeglądarkę (FF) i klienta poczty (MT). Nie wiem czy to przejdzie. Jak myślicie, warto przejść z działającego WIN7PRO na WIN10 który ponoć jeszcze nie działa?

Dużo się zmieniło od lipca?

(Cedar) #2
  1. Tak, i temat poruszany był na DP i na tym forum wiele razy

(Piotr Pavlo) #3

Cedar, dzięki za odpowiedź i sorry za moje nastawienie. Nie mam zbyt dużo czasu na kombinowanie przy systemie. W lipcu gdy wyszedł WIN10 zrobiłem update. Pół Windowsa miałem po Polsku a pół po Angielsku a że znam inne języki prócz Angielskiego to się wściekłem. W lipcu też nie można było odinstalowywać apek dopakowanych przez microsoft.

Sam Firefox miał u mnie masę problemów ot by z Flashplayerem. Nic nie pomagało. No teraz mamy Firefoxa x64 już więc może w końcu będzie ok. Co do szpiegostwa to można o jakiś link prosić?

Jeśli da się to blokować i sam system działa to chyba odpalę update dzisiaj.

Mam też pytanie. Kiedyś zainstalowałem Windows 10 i się aktywował. Zauważyłem że zmienił mi się klucz Windowsa 7 na inny. Zapisałem sobie ten klucz. Jak myślisz, jeśli pobiorę teraz najnowszą wersję Win10 to przejdzie mi ten klucz w aktywacji?

Chciałem zassać stąd https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windowsinsiderpreviewiso

by zainstalować na czysto

(Cedar) #4

Można było tylko mało kto wiedział jak to się robi. Obecnie jest tak samo tylko jest na ten temat wiele poradników i dodatkowych aplikacji, np.

(Tiqi) #5

Ja pobrałam Windows 10 dzisiaj z WindowsUpdate. Jest to wersja build 10565 PRO x64. Niestety, ale także mam masę rzeczy po angielsku. Jak dla mnie jest to straszne że taki system wyszedł w ogóle do klienta. Mapy nie działają i jest masa błędów graficznych. Rozkrzacza mi się menu gdy przeciągami ikony z manu głównego na szybkie wybieranie.

(kuba3351) #6

Build 10565 nie jest przeznaczony do publicznego użytku, to jest build przeznaczony dla testerów należących do programu Windows Insider, więc błędy mogą występować. Do publicznego użytku jest build 10240. Możesz go pobrać stąd: https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10ISO

(Tiqi) #7

MediaCreationTool ni echce się uruchomić spod Windows7. Pokazuje błąd 0x80070057 a spod Windows 10 mówi że klucz produktu jest niewłaściwy.

(Mariusz Kas88) #8

Jeśli dobrze zrozumiałem, to zmiana dysku jest traktowana jako znacząca modyfikacja sprzętu i po niej traci się bezpowrotnie aktywacje?