Aktualizacja z Windows 8.1 a dane

Witajcie,

 

Od paru dni zastanawiam się nad aktualizacją systemu do Windows 10. Obecnie mam Windows 8.1, z tym,że nie wiem czy po aktualizacji stracę wszystkie obecne pliki,sterowniki,ustawienia itp.

 

 

Pozdrawiam serdecznie i liczę na odpowiedź!

U mnie wszystko OK, choć co do sterowników na razie nie potrafię się wypowiedzieć.

Jedną z gier odpaliłem i zagrałem

Teraz wydrukowałem dokument na drukarce Epson.

Może dla wielu z Was to pytanie wydać się banalnie śmieszne,lecz przyznam się,że ja po prostu jestem zwykłym nieznającym się za bardzo i nie mieszającym na co dzień użytkownikiem. Rok temu kupiłem nowy komputer,wszystko mi śmiga jak należy i nie fajnie byłoby to stracić,tym bardziej,że tak czytając o tym nowym Windowsie,to wiele osób mówi,że jest jeszcze bardzo niedorobiony.

Jeśli masz wątpliwości to nie instaluj, a jeśli lubisz wyzwania to odwrotnie.

U mnie - na razie  - nic się nie dzieje a nowa przegląrka śmiga jak rakieta.

W ogóle urocze są dźwięki systemowe.

Na ten moment nie mogę nic zarzucić tej wersji Windowsa ale pożyjemy to zobaczymy.

Czyli nie instaluje na razie,bo jak coś się zrąbie to po prostu nie będę potrafił tego odkręcić. Zżera mnie czysta ciekawość,dlatego się nad tym zastanawiam,ale widzę,że na razie chyba nie ma sensu się bawić w tą całą aktualizację.

 

 

Pozdro serdeczne!

Ja jestem w gorącej wodzie kąpany więc zainstalowałem bez względu na konsekwencje bo ostatnio nie mam żadnych ważnych rzeczy na kompie.

Jednak warto być cierpliwym bo akurat tutaj pośpiech nie jest wymagany. Mamy na bezpłatna aktualizacje 1 rok.

Dwa dni temu zaktualizowałem swojego 8.1 do 10. Wszystkie sterowniki są, wszystko co było na pulpicie jest, jedynie zostały usunięte pliki z Program Files na C :slight_smile:

Ivandzms, a napisz jak u Ciebie z ogólną stabilnością? Wszystko śmiga płynnie czy jest wysyp błędów przy podstawowych czynnościach?

Ja na dwóch komputerach (laptop i stacjonarny) z Windows 7 Home Premium 64-bit przeprowadzałem aktualizację, jak i na laptopie z Windows 8.1 64-bit. Na komputerach z Windows 7 Home Premium był błąd  80240020, ale rozwiązanie zaprezentowane tutaj zadziałało. Żadnych danych nie straciłem i nie było problemów ze sterownikami. Na Windows 8.1 był inny błąd i przez Windows Update nie mogłem ściągnąć, ale narzędzie Windows Media Creation Tool pomogło w uaktualnieniu. Też niczego nie potraciłem.

Alabama sam widzisz,że w obu przypadkach BŁĄD, a mi chodzi o to,aby zwyczajnie zaaktualizować system do 10 i korzystać a nie potykać się o błędy. Ekspertem nie jestem, ale jako zwykły użytkownik wydaje mi się,że premiera Windows 10 była za szybko,bo jest dużo błędów.

Dawid9216, to były błędy związane z kłopotami ze ściągnięciem systemu przez Windows Update. Pobranie i zainstalowanie systemu przez Windows Media Creation Tool nie powinno sprawić Ci żadnych trudności.

nie  ma się co przejmować. Nawet jeśli nie posiadasz wystarczającej wiedzy na temat systemów windows, to aktualizacja do windows 10 jest dziecinnie prosta :wink: Poradziisz sobie, a warto, bo system chodzi rewelacyjnie :wink:

Aero pewnie,tylko rzecz w tym,czy programy i aplikacje są już kompatybilne z Windows 10. Nie znalazłem nigdzie informacji,że McAfee jest już pod 10 itp. Głównie zależy mi na zachowaniu tych sterowników,które były wgrane.

A jednak napotkałem pierwszy problem.

Nie wiem czy z wszystkimi urządzeniami bloutooth będzie podobne ale fantastycznie sprawujące sie bezprzewodowe słuchawki nagle nie chodzą jak trzeba.

Dźwięk sie rwie lub w ogóle go nie ma.

Może jak znów zresetuje kompa wróci wszystko do normy ale nie wydaje mi się.

Słuchajcie,sytuacja wygląda tak,że właśnie siedzę i testuje na Virtualboxie(ustawiłem maszynę Windows 10 64bit,2GB RAM,dysk 25 GB) ten Windows 10 Pro i bardzo spodobało mi się Menu Start,dla mnie jest genialne. Nie chcę w tym momencie wyjść na idiotę,ale o dziwo Edge uruchamia się niemal w milisekundach,jest szybki i czytelny.Takie moje pierwsze spostrzeżenia.

Potwierdzam przedmówcę ale łyżką dziekciu w beczce miodu są fatalnie działające bezprzewodowe słuchawki mimo, iż zainstalowałem do laptopa Samsunga oryginalne sterowniki dźwięku. Nic to nie dało choć już na YouTube dosyć poprawnie zaczęły chodzić.

To - jak na razie - jest jeden wielki minus bo słuchawki za 120 zł poszły do szuflady.

U mnie spostrzeżenia są na razie takie, że niektóre kafelki przepołowiły się na pół, natomiast menu start w wersji pełnoekranowej działa o wiele wolniej niż w Windows 8.1. Poza tym większość kafelek ma takie same tło, a nie tak jak w Windows 8.1, że dostosowywały swoje tło do ikonki programu.

No i genialna przeglądarka Microsoft Edge nie obsługuje przeciągania plików z folderu… chyba, że to się gdzieś ustawia, nie wiem.

Ja Wam powiem,że narazie nie ma szans na to,żebym zaaktualizował do Windows 10. Testuje go sobie na Virtualboxie i szczerze dla mnie to nie urywa,za dużo błędów. Dokonam aktualizacji jak system będzie już odpowiednio załatany,nie ma się co spieszyć

Coś mi w końcu zaskoczyło z bezprzewodowymi suchawkami.

Niezbadane są ścieżki Pana … Windowsa.

Słuchajcie,tak przy okazji spytam,bo nie chcę robić spamu i zakładać kolejnego tematu.

 

Kilka razy dziennie pojawia mi się okno pt " Zaplanuj aktualizację" i mam wybrać termin. Mimo tego,że wybiorę np 13.08 to tak czy siak za 2 godziny wyskakuje to samo,przyznam,że zaczyna być to trochę wkurzające. Dodam,że usunąłem wszystkie pliki,które Windows Update pobrał dla Windowsa 10.