Aktualizacja z Xp media center do Windows 7


(Tomson 13ck) #1

Witam:),

Dziś się dowiedziałem, że kolega z Windows XP Home Edition może wykonać upgrade do Windows 7. Ja posiadam oryg. system Windows XP Media Center Edition 2005 i znalazłem na stronie Microsoft, że mogę wykonać upgrade do Visty. I moje pytanie brzmi, Czy mogę wykonać upgrade do Windowsa 7? System dostałem przy kupowaniu kompa w Vobisie:)

Pozdrawiam,

Tomsonis


(Veers) #2

Ścieżka aktualizacja jest dokłądnie taka sama jak dla Visty. W zależności od tego jaką wersję XP MCE posiadasz - i do jakiej wersji zamierzasz migrować - generalnie scenariusze są dwa: instalacja od podstaw, bądź uaktualnienie (w przypadku wersji 64 bitowej Windows 7 - tylko instalacja od podstaw).

Dla jasności: instalacja od podstaw oznacza usunięcie poprzedniego systemu i zastąpienie go nowym, podczas gdy uaktualnienie oznacza częściowe bądź całkowite przejęcie przez nowy system ustawień i programów zainstalowanych w starym systemie. Generalnie w większości publikacji MS (np. na TechNecie) drugi sposób nie jest specjalnie polecany.

Dodatkowo - w przypadku dość leciwego jak mniemam sprzętu - sugerowałbym PRZED zakupem nowszego systemu użyć http://windows.microsoft.com/upgradeadvisor by sprawdzić czy aby na pewno sprzęt i używane oprogramowanie nie sprawią przykrej niespodzianki.


(Tomson 13ck) #3

Co do tego, że system Windows 7 będzie działać na moim kompie jestem 100% pewien, że TAK:) A podczas instalacji w jaki sposób się to robi, żeby instalować na starym key’u??


(Veers) #4

Jeśli dobrze rozumiem, chciałbyś zainstalować Windows 7 na kluczu z Windows XP ? Jeśli tak - to odpowiedź jest prosta: nie da się.


(Tomson 13ck) #5

Hmm, to w jaki sposób mogę zrobić upgrade do Windows 7? Jest gdzieś jakaś instrukcja, bądź małe wyjaśnienie?


(rgabrysiak) #6

Na początek potrzebujesz system Windows 7 w wersji BOX / OEM lub tzw. wersję upgrade. Następnie wykonujesz uaktualnienie a raczej czystą instalację nowego systemu.

Poczytaj:

http://windows.microsoft.com/pl-PL/wind … -windows-7