Aktualizacja zabiera miejsce na dysku


(hatezit) #1

Witam,
Nie wiem już jak mogę odzyskać więcej miejsca, mimo, że mam dysk 250 SSD i obecnie mam 193 GB wolnego miejsca a było jakieś 30 min 197GB. I tak po aktualizacji jest. Próbowałem przez oczyszczanie dysku, ale nie pomogło. Również próbowałem wyczyścić plik WinSxS przez dism, ale zatrzymuje się na 20% i pisze, że zakończyło się sukcesem, ale niestety nie wyczyściło. Co można jeszcze zrobić? Musiałem wyłączyć WU.


(AnonimX) #2

Spróbuj przy pomocy CCleaner


(Astor44) #3

Nie wyłączaj Windows Update! Opróżnij całkowicie zawartość folderu > C:\Windows\SoftwareDistribution\ Download . Folder Download pozostaw pusty.
Ponadto wykorzystaj Oczyszczanie systemowe dla poszczególnych partycji, w pełnym zakresie, łącznie z plikami systemowymi.


(zbigg47) #4

Oczyszczanie systemowe usuwa zbędne dla systemu aktualizacje.
Wykonaj to co pisze Astor44 i nic więcej…
Ps. A defragmentację dysku kiedy robiłeś ostatnio?
Ps. We właściwościach systemu usuwałeś punkty przywracania?


(hatezit) #5

Odzyskałem miejsce do 197GB usuwając przywracanie systemu i kopie w tle, ale zanim tu padła odpowiedź. Próbowałem przez CCleaner i nie wiele pomogło. Pytanie, czemu dism zatrzymuje sie na 20% ?

Co do defragmentacji, to jest to nowy komputer, który na początku stycznia zakupiłem;)


(bachus) #6

Defragmentacji SSD raczej nie rób, raczej mało zalecane przy SSD
@zbigg47


(KAZDAN63) #7

Dyski SSD z systemem plików NTFS defragmentuje się ! Alternatywa ? Uszkodzenie systemu plików i awaria systemu WINDOWS !

WIN+R
CLEANMGR.exe /SAGESETRUN
OK
Zaznaczyć wszystko (w W10 też nie wszystko jest zaznaczone)
OK
CLEANMGR.exe
OK
Oczyścić dysk C (+ punkty przywracania systemu)
RESTART !
Dodać CCLEANER-owi do oczyszczania (Dodaj folder , pliki i podfoldery , WU nie może wtedy działać) :
C:\WINDOWS\SOFTWAREDISTRIBUTION\DOWNLOAD
C:\WINDOWS\LOGS\CBS
-https://goo.gl/photos/cVurwAUGBbaPBEa37 (obrazy 3 , 4 i 5)
Indeksacje wyłączyć w usługach (Windows Search) i odznaczyć na dyskach (pomiń wszystkie) .
C:\PREFLOGS - usunąć
Zaplanować CHKDSK dysku C
RESTART


(hatezit) #8

@KAZDAN63 i po co to wszystko? SoftwareDistribution zajmuje prawie 200MB, więc zostawiam, a co do reszty, to nie sądzę, aby to była odpowiedź na pytanie dotyczące dism. Nie będę defragmentować, przynajmniej nie teraz a z tego co wiem, to dysków SSD niedefragmentuje się!


(zbigg47) #10

Hatezit oczekuje porady, a nie banialuków z pseudokomentarzami o robieniu dzieci czy pocących się nogach itp. wypisywanych przez Kazdana.


(KAZDAN63) #11

Jaką mu można dać poradę jak jest wyjątkowo odporny na wiedzę i oczywiste argumenty !
Banialuki i pseudo-komentarze ? Niech reszta będzie milczeniem ! Nie jesteś godny tego , abym odpowiedział Ci cokolwiek !
“Things around us aren’t always what they seem .” - Panie i Panowie z “partii” co to nie defragmentuje się dysków SSD z systemem plików NTFS !

https://support.microsoft.com/en-us/help/253597/automating-disk-cleanup-tool-in-windows


(Seba228215) #12

A czy system nie odróżnia hdd od ssd i z automatu przy defragmentacji nie ustawia trimm dla ssd?


(SlawekB44) #13

Rozwiązania techniczne tworzą ludzie, cudowne firmy robią natomiast na nich pieniądze.
Twórcą HPFS, z którego powstał NTFS był Gordon Letwin, który pożegnał się z Microsoftem w 1993 roku. Jakoś nie mogę sobie przypomnieć aby kiedykolwiek wypowiadał się na temat dysków SSD. KAZDAN63, może zanim zaczniesz nauczać innych sam cokolwiek przeczytasz?
Ponieważ masz tyle do powiedzenia na temat systemu plików NTFS, napisz choć jaka jest lokalizacja pliku $mft na dowolnej partycji Twojego dysku SSD. Następnie jako szczęśliwy posiadacz takowego dysku po defragmentacji, podaj lokalizację tegoż pliku w kościach pamięci tegoż dysku. Bowiem chyba już zdążyłeś się zorientować iż nikt na pamięciach np. MLC nie rysuje kółeczek cyrklem, aby upodobnić je do ścieżek dysku. Adres konkretnych danych na dysku SSD określa kolumna i wiersz matrycy pamięci, określone przez kontroler „dysku” SSD.
Napisz więc co właściwie z takim uporem defragmentujesz:
kontroler SSD?
Matrycę pamięci SSD
a może jeszcze coś innego np. obudowę?


(KAZDAN63) #14

Ja przyjąłem następująca procedurę której trzymam się od lat (2009r. premiera W7 & SSD G.SKILL TITAN 128GB za jedyne ówczesne 1599 zł !) jak “pijany płotu” .
Defragmentacja automatyczna wszystkich dysków wyłączona (ręczna) , bo nie lubię jak system sam się “rządzi” .
W każdym miesiącu WINDOWS UPDATE - Oczyszczanie systemowe + CCLEANER - RESTART ! - CCLEANER - CHKDSK - RESTART ! - CCLEANER - Defragmentacja (4 razy) .


(KAZDAN63) #15

Następny co przeczytał nie przeczytał , ale nic nie zrozumiał . Śmieszne argumenty typu "To nie on ! To Leon !"Ty wiesz lepiej niż ludzie z MICROSOFT-u ! Co ja na to Ci poradzę ? Szkoda dyskusji !
“Pokaż mi porządek na swoim dysku , a powiem Ci kim jesteś .”


(LORDEK) #16

@KAZDAN63 w końcu się doprosisz o wstrzymanie Twojej działalności na forum. To, że ktoś się z Tobą nie zgadza nie oznacza od razu, że możesz sobie urządzać osobiste wycieczki. Kolejna rzecz. Jeżeli ktoś chce pomocy to raczej mu Twoje opowiastki i anegdotki nie są potrzebne do szczęścia.

A no i zdania kończymy kropką “.”, a nie wykrzyknikami. Wykrzyknik zarezerwowany jest dla innego rodzaju wypowiedzi tudzież konkretnego zwrócenia uwagi, krzyku, bulwersu itp.

Zabawa w “20 pytań” też nikomu nie jest potrzebna.

A i jak sypiesz komendami, zamiast naprowadzić krok po kroku zwykłego użytkownika to nie dziw się, że ktoś czegoś nie rozumie lub nie potrafi zrobić. Po to stworzono interfejs graficzny by z niego korzystać i zaznaczenie kilku opcji jest łatwiejsze niż wklepywanie komend.

Co do defragmentacji SSD. Pojęcie defragmentacji zostało tutaj źle użyte, bo na takowych dyskach typowa, fizyczna defragmentacja nie jest robiona, ale tylko “uczymy” system plików, które komórki pamięci są jeszcze wolne i można na nich zapisywać co raczej jest potrzebne gdy mocno używamy dysku i widzimy, że wydajność spada lub mamy problem z zapisem - co macie jak byk napisane w artykule, który tak chętnie jest tu linkowany…


(Seba228215) #17

Polecam przeczytać ten wątek (a właściwie przeanalizować posty):


(SlawekB44) #18

To iż KAZDAN63 psuje własny komputer jest jego prywatną sprawą, to iż namawia do tego innych, już nie. Pytania o płożenie plików systemu NTFS ma udowodnić iż nie ma pojęcia o budowie, działaniu i systemach plików zarówno HDD jaki SSD.
Pytanie było banalnie proste i każdy mający styczność z HDD i SSD może na nie odpowiedzieć np.:
Dysk HDD 1TB
Partycja NTFS 174GB pierwszy sektor 1161216 ostatni 341307391.
plik $MFT
LBA 7452672
do
LBA 81706046
I plik ten znajduje się na dysku talerzowym, w konkretnym miejscu fizycznym opisanym przez LBA
Gdyby dane te dotyczyły dysku SSD sprawa nie jest już tak prosta i sam jestem ciekaw jaki program defragmentujący potrafi to określić.


(Seba228215) #19

A to dla zainteresowanych:


(KAZDAN63) #20

@Lordek et consortes : To co piszecie nie robi na m,nie najmniejszego wrażenia ! Proponuję ! Piszcie w tej sprawie na Berdyczów ! A nuż wam się uda .
Amen .


(Seba228215) #21

Może to:
http://forum.pclab.pl/topic/948880-Defragmentacja-optymalizacja-SSD/