Aktualizacja zawiesza komputer

Chrome nie potrzebuje tego, to opcja pod bardzo stare programy co nie zostały przepisane na .NET 4+.

aktualizacja Chrome pomogla. Wszystko juz dziala. teraz tylko uwazac zeby nie aktualizowac do wersji 2004 i mi to wystarcza

Nie wiem, co ty masz nawalone w tym systemie, ale moim zdaniem nie powinno się unikać aktualizacji ze względu na bezpieczeństwo… Obecnie mamy bodaj wersję Win10 23H2, czyli drugą z 2023 roku. Ty masz starszą, niż z kwietnia 2020 roku.

Osobiście bym zrobił - tak, jak pisał @cyngiel_1

format c:

No i reinstall najnowszego Windowsa.

Przy pierwszej aktualizacji, która powodowała zamrożenie systemu trzeba było szukać przyczyny a nie wyłączać wówczas wszystkie aktualizacje.
Miałbyś normalnie aktualizowany system na bieżąco.
A tak masz niewspierany system z bałaganem aktualizacyjnym.
Pewnie nie działa ci wobec tego Windows Defender, Sklep Microsoft itd.
Można tak działać - pewnie się da, ale po co mieć taki pokiereszowany system.
O ile w 7 to jakoś działało dobrze, to w Windows 10 nie najlepiej, jeśli chce się z systemu normalnie korzystać.
Jednak każdy robi co mu się podoba a tobie jak widać taka proteza odpowiada.

Przecież wiem, która aktualizacja wykrzacza mi windowsa. Wiem to od 2 lat. Sorry że nie mam czasu co wieczór do 2 w nocy siedzieć przy komputerze i szukać rozwiązania. Może to za słaby komp, nie wiem ale mi to starcza. Poruszasz kwestie bezpieczeństwa a nie chce tego olewać. Czy wgranie jakiejś bardziej aktualnej wersji wiaze się z instalacja windowsa czy tylko np jakąś aktualizacja? Mój komputer jest już leciwy zwłaszcza procesor, którego od tak chyba nie wymienię bo sama płyta pewnie ma ograniczenia.

Skoro wiesz dokładnie która - to ją ukryj za pomocą tego narzędzia, które zapodał kolega @krystian3w a resztę po kolei jak będą się zgłaszały w Windows Update instaluj (na screenie masz ukryte ważne aktualizacje oprócz tych Framework, więc je zaptaszkuj i odblokuj a zostaw ukryte tylko Frameworki).
Dojedziesz wówczas do najnowszej wersji z wszystkimi aktualizacjami.
Jednak, jeśli nie aktualizowałeś systemu dwa lata, to może to trochę potrwać, kiedy system stanie na nogi do najnowszej wersji.
Pewnie długo zacznie mielić jeśli uruchomisz Windows Update, ale posortuje i zainstaluje te, które są potrzebne i pewnie po kilku operacjach instalacji dostępnych i wyszukiwania następnych zaktualizuje ci się do najnowszej wersji.
Jednak będzie to wymagało zapewne długiego czasu i kilkukrotnego powtarzania wyszukiwania po każdych zainstalowanych jakie się zgłaszają.
Najlepiej robić te wszystkie aktualizacje po kolei jakie będą się pojawiać po odblokowaniu Windows Update.
Tutaj jest cała historia aktualizacji, ale raczej wątpię, żeby udało ci się ręcznie zaciągnąć i zainstalować z powodzeniem aktualizacje.
Może ktoś zapoda ci które są kluczowe i wówczas może je zainstalujesz ręcznie.
https://support.microsoft.com/pl-pl/topic/historia-aktualizacji-systemu-windows-10-7dd3071a-3906-fa2c-c342-f7f86728a6e3
Jednak raczej to nie zda egzaminu.
Najlepiej robić to poprzez Windows Update.
Szybciej chyba jednak byłoby to zrobić tą metodą instalacji od nowa z zachowaniem plików i programów.
Kiedyś instalowałem tak Windows 11 na Windows 10 i o dziwo wszystko zatrybiło bardzo dobrze.

Na razie ja ukryje a później spróbuję ja ręcznie zainstalować.

Zrobisz jak uważasz.
Dostałeś wskazówki jak mieć w najnowszej wersji, więc sam zdecydujesz co chcesz robić.

Oczywiście jak ja ukryje to zacznę aktualizować inne. Windows Defender mam włączony.

Jeśli ją ukryjesz, to dla pewności wyłącz system i uruchom ponownie przed pobieraniem aktualizacji, żeby ci nie wskoczyła ponownie do pobranych.