Aktualizacja zawiesza komputer

Witam,

Mam windowsa 8, wczoraj przypadkiem zainstalowałem aktualizacje jedna dotycząca windowsa 10 i jakąś nową wersję Framework.net
Instalacja tych aktualizacji zawiesza mi komputer. Przy logowaniu i wczytywaniu pulpity konto się zawiesza. Kiedyś radziłem sobie z tym wybierając punkt odzyskiwania, teraz jak wybiorę czy to wczoraj sprzed aktualizacji czy nawet sprzed tygodnia - ferelne aktualizacje są nie wiem dlaczego zainstalowane. Robiąc właśnie takie rozywracanie plików które trwa grubo ponad 30min mam z parę minut ledwo żeby coś poklikać ale komputer się i tak zawiesza i po ponownym logowaniu już niestety do windowsa się nawet na minutę nie zaloguje.

Masz Win8 i zainstalowałeś update przeznaczony do Win10?? Jak to możliwe?? Posiadasz Win8, czy Win8.1? Powinieneś zresztą zainstalować Win10, a jeśli masz TPM2, to Win11.

Co do problemu, to możliwe, że masz syf jakiś, … Wejdź w Tryb Awaryjny i zobacz, czy tam się tak dzieje. Jeśli nie, to pobierz FRST i daj logi. Może @iJuliusz w wolnej chwili zerknie. Poza tym przeskanuj antywirem dysk i wszystkie partycje.

Jakimś cudem włączyłem tryb awaryjny i na razie się nie zawiesza ale wciąż są te dwie aktualizacje i czekają aż zresetuje komputer aby się zainstalować. Jak to zrobię to już nie zaloguje się bo się zawiesi.
Jak mogę wyłączyć aktualizacje albo je usunąć? Chodzi o te dwie z wczorajsza data na samej górze:

Sprawdzając wersję systemu widnieje win 10 pro… miałem 8.1 chyba zawsze przed tą aktualizacją…

Wyłączyłem również te funkcje zaznaczona na niebiesko ale jeszcze nie zresetowalem komputera

Dziwne że tu jest napisane że Ponad 10 dni temu zainstalowałem win10. Nie jest to prawda. Jestem pewny, że zawiesza się przez te dwie aktualizacje bo już kiedyś tak miałem ale zawsze był punkt przywracania, sprzed aktualizacji a teraz niestety nie ma

Nie ma sensu, nie mam syfu. Moim problemem jest odinstalowanie tych aktualizacji. To przez windows 10 i ta aktualizacje z WU .net Framework zacina mi się komputer. Nie wiem dlaczego mi się chrome nie chce włączyć ale na szczęście na razie komp żyje i się nie zacina. Wygląda jakby to był mój windows normalnie ale naciskałem tryb awaryjny. Ciągle jednak chce reset komputera żeby zainstalować tę aktualizacje ale to będzie na pewno zacięcie kompa więc dopóki nie muszę to tego nie robię

Nie grzeb niepotrzebnie w ustawieniach funkcji systemu.
Co do aktualizacji to te, które wskazujesz zainstalowały się pomyślnie…
Jeśli jednak chcesz którąś usunąć… to masz pod napisem „wyświetl historię aktualizacji” tekst „odinstaluj aktualizacje”.
Wybierz te twoim zdaniem, które sprawiają ci kłopot (jednak będą tam dostępne jedynie te, które można odinstalować, nie wszystkie jak zapewne zobaczysz).
Wszystko wskazuje na to, że to wcześniej w tle system sam z automatu się zaktualizował do wersji 10.
Musisz bardziej naświetlić temat, jak wygląda to zawieszanie systemu i jakie komunikaty otrzymujesz, żeby dojść co jest faktyczna przyczyną zawieszania.
Jeśli nic ni pomoże, to zostaną metody drastyczniejsze związane z przywracaniem systemu itp.

Sprawdź jakie masz menu start na tym swoim Windows 8 / 8.1, jak takie bez programów to na pewno nie masz już 8 / 8.1:

Start menu - Wikipedia

The Windows Start menu saga, from 1993 to today | Ars Technica

Nie ma tam właśnie tych aktualizacji. Przywracanie systemu do wersji nawet sprzed tygodnia nic nie daje. Kiedyś to działało dziś po prostu kurcze wybierając nawet 21.09 czy 13.09 mam już tę aktualizacje i komputer tylko czeka na restart.

Po restarcie komputera się włączy i przy zalogowaniu użytkownika po prostu się zawiesza. Normalnie kręci się kółko chwilę i pojawia się pulpit a po tej aktualizacji ferelnej po prostu w pewnym momencie kółko staje i się nie kreci…

Jednak miałem windows 10 ale problemem moim zdaniem jest aktualizacja .net Framework

Spróbuj je na początek ukryć tym:

http://download.microsoft.com/download/F/2/2/F22D5FDB-59CD-4275-8C95-1BE17BF70B21/wushowhide.diagcab

Na moje mam jakąś starą wersję windows 10. Że chyba powinienem ja Aktualizować do jakiejś wersji minimum 2004.

Ukryłem parę ale co to zmienia skoro windows ciągle pisze że mam zrestartować komputer

Pokaż po prostu screen Windows Update co tam ci się pojawia.
Jeśli nie aktualizowałeś systemu metodycznie ( co raczej dziwne jeśli był podłączony do internetu) i nazbierało ci się mnóstwo aktualizacji to możesz mieć jakieś kłopoty z aktualizacjami.
Poza tym, nie bądź niecierpliwy, czekaj dłuższą chwilę po restarcie systemu po każdej aktualizacji.
Możliwe, że zamrożenie systemu po prostu po dłuższej chwili przejdzie.
Skoro mówisz, że system zamraża się po restarcie aktualizacji, to jak chcesz je usuwać?
W trybie awaryjnym?

Kiedyś juz mi tak zacinało, polecilisxienmi na forum tu upgrade wersji windowsa właśnie z 19xx na 2004 najpierw. Miałem o tyle lepiej że punkty przywracania działały, teraz nie mogę się cofnąć choć wybieram punkt sprzed tygodnia a ferelne aktualizacje zainstalowałem wczoraj.

WU wygląda tak:

Wyłączyłeś aktualizacje sam?
Czy masz nielegalny system…czy też jakąś zmodowaną wersję, czy tam studencką, czy jeszcze inną.

Sam miałem wyłączone dlatego żeby się właśnie nie zainstalowała tą aktualizacją która mi zacina włączenie Windowsa. Problem w tym że wczoraj ja ręcznie zaktualizowałem i zaczął się problem…

W jaki sposób wyłączyłeś sam?
Skoro widnieją jakieś aktualizacje jeszcze z tamtego roku nie zainstalowane, to raczej nic dziwnego, że teraz masz kłopoty.

Nie miałem od 2 lat problemów. Wiem konkretnie że to ten fremework .net robi mi problem. Zainstalowałem go przypadkiem i się zaczął znowu problem. Muszę po prostu jakoś wyłączyć instalowanie się tej aktualizacji. 2 lata temu się z tym uzeralem ale miałem punkt przywracania i wyłączyłem aktualizacje. Tym razem mam problem bo wybierając nawet tydzień temu punkt przywracania to ta ferelna aktualizacja już jest zainstalowana nie wiem jak…

Moim zdaniem, powinieneś sobie zrobić kopię swoich ważnych plików i spisać zainstalowane apki i zainstalować system na czysto narzędziem Microsoftu.
Będziesz miał świeży najnowszy system i pozbawisz się kłopotów.
Przez tę blokadę tak długiego czasu aktualizacji, może być teraz bałagan w systemie, kiedy instalujesz nagle jakieś wybrane.
Jak chcesz się bawić w takie ukrywanie aktualizacji i tak dalej… to nie zdziw się, że nie będzie działać ci sklep Microsoftu itd…
Taki system nie aktualizowany to może być dobry, ale jak nie chce się korzystać ze wszystkich funkcji i internetu.

Właśnie ponownej instalacji Windowsa chciałem uniknąć. 2 lata temu mi pomogliscie

Jak chcesz się bawić to możesz zrobić instalację systemu z zachowaniem danych.
Ale to poprowadzi cię możliwe, że na manowce.
Będziesz miał wówczas zachowane pliki osobiste i programy, lub tylko pliki osobiste w zależności, co sobie wybierzesz.
Możesz spróbować, nic cię to nie będzie kosztować a jak się uda to będziesz miał system w najnowszej wersji i zachowane pliki i programy.
Nie polecam.
https://www.youtube.com/watch?v=qDobfDTLOWQ
Jeśli się zdecydujesz to w żadnym momencie nie przerywaj akcji, ponieważ w pewnych momentach będzie wyglądało, że nic się nie dzieje jest 0% i tak dalej, ale po dłuższym czasie ruszy.
Ta metoda wymaga długiego czasu instalacji a nawet bardzo długiego w zależności od sprzętu.
Jeśli z jakiegoś powodu jakaś aktualizacja nie wejdzie to raczej dostaniesz info, która bruździ i przynajmniej będziesz wiedział dokładnie, która i co ją powoduje.
Ja mam starego 14 letniego Acera i działał na nim Windows 10 a teraz nawet dobrze Windows 11, (oczywiście specjalnie zainstalowany) z ominięciem wymagań…więc dziesiątka powinna działać prawidłowo u ciebie, jeśli masz w miarę sprzęt.

Ja mam jakieś kopie Windows.old z 10 gdzie zaorało mi osobiste pliki i są tam tylko kopie katalogu Windows (np. kompletny brak starego AppData by sobie przywrócić część Firefox lub Chrome).

Więc lepiej zgrać cenne pliki niż by miały magicznie przepaść.

Dzięki za radę ale nie będę nic robił skoro to niestabilne. udało się zwalczyć problem ALE nie działa mi chrome a tu mam wszystkie loginy hasła itd. Klikając na ikonę nic się nie dzieje.

Ukryłem parę aktualizacji w tym ta ferelna framework i na razie ich nie instaluje bo wiem że skończy się to źle. Wszystko działa, bo nic nie aktualizuje. Tylko nie wiem czy przez wyłączenie tej funkcji systemu Windows nie padł chrome, albo to tylko przypadek. Wiem że nie działa a komp się włącza i nie zacina.

Wiem że tak jak pisałem wyżej, odznaczylem te pierwszą pozycję na fotce, czy ona może mieć coś wspólnego z Chrome? Bo to właśnie ta ferelna nazwa aktualizacji

Włączyłem jak było ale nic to nie dało. Wszystko hula elegancko oprócz chrome…