Aktualizacje automatyczne Windows XP nie znajdują poprawek


(jakubgross) #1

Witam, mam problem z aktualizacjami automatycznymi w Windows-ie XP Professional SP 3. Niby aktualizacje są włączone, a nic Mi się nie instaluje. Oto screen z ustawień aktualizacji post-215894-0-23930600-1395229180_thumb.

Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam :slight_smile:


(Dimatheus) #2

jakubgross , zapoznaj się, proszę, z tym tematem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) i opcji Użyj pełnego edytora - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Bowjan) #3

Info o aktualizacjach nie pojawia się w momencie wyłaczania kompa? Ostatnio było kilka takich aktualizacji.


(ichito) #4

Sprawdź czy w ogóle ta usługa jest aktywna czyli masz ja na liście aktywnych procesów…jeśli nie pracuje w tle, to musisz ją spróbować włączyć ręcznie.

Tu masz w skrócie

http://www.centrumxp.pl/WindowsXP/643,Uslugi-w-Windows-XP.aspx

Tu masz w wersji szczegółowej

http://www.fixitpc.pl/topic/43-optymalizacja-uslug-w-windows-xp/


(jakubgross) #5

CIACH

Usługę aktualizacje automatyczne mam włączoną. Tryb uruchamiania jako automatyczny. Może to wirus?


(Bogdan_G) #6

Włącz internet explorer8, w menu narzędzia wybierz Windows Update. Po załadowaniu witryny, masz po lewej - Historia aktualizacji. Zobaczysz, co masz.

Tak naprawdę, to trzecia opcja jest najbardziej potrzebna - Powiadom, ale nie pobieraj, ani nie instaluj. Masz wtedy wybór, co chcesz z aktualizacji zainstalować. A były szkodliwe. Kiedyś powodowały buga z prawidłowym wyświetleniem czcionek w systemie, potem były poprawki naprawiające złe poprawki. Ostatnio, to na parę się nie zgodziłem.


(jakubgross) #7

Faktycznie kiedyś zrobiło aktualizacje  tylko trzech czy czterech poprawek nie zainstalowało. Temat chyba do zamknięcia. :slight_smile: