Aktualizacje - czy to konieczne?

witam.

mam kilka pytań odnośnie aktualizacji w win vista. zacznę od tego, iż aktualizacje pokazują mi się bardzo często (codziennie lub co drugi dzień) - czy to normalne ? instaluję coś niemal codziennie i ciągle jest mało… nie przeszkadzałoby mi to tak bardzo jeśli nie miałabym internetu bezprzewodowego z dość małym pakietem, więc ważna jest dla mnie “oszczędność” pobierania. ostatnio jak zwykle zainstalowałam kolejną aktualizację i po ponownym uruchomieniu komputera wygląd zmienił się na win 98 i nie dało się tego w żaden sposób zmienić, gdy chciałam przejść na wygląd standardowy visty cały pasek zadań został “ucięty” do połowy i nadal wyglądał jak ten z win 98. pomogło przywracanie systemu, tamtej aktualizacji już nie instalowałam ponownie, wiadomo czemu… wczoraj zainstalowałam aktualizację do internet explorer 9 i kilka innych i nie mogę go uruchomić, ponieważ od razu wyskakuje komunikat “program internet explorer przestał działać”, wcześniej miałam również problem z połączeniem się do internetu… nie wiem o co chodzi. przeskanowałam system, ale nic nie wykryto, nie sądzę aby był czymś “zapchany” ponieważ normalnie “funkcjonuje”. pozostaje jedynie sądzić, iż to przez te aktualizację. i tu najbardziej dręczące mnie pytanie - czy istnieją aktualizacje które muszę mieć na pewno a na resztę mogę olać, może jest jakaś strona lub ktoś może mi doradzić co zrobić ?

mam PS 1 i PS 2 i przeskanowałam właśnie Malwarebytes, co do IE 9 obczaję później.

dziękuję za tak wyczerpującą odpowiedź :slight_smile:

Warto czytać w Windows Update, czego dotyczą konkretne aktualizacje. Niektóre z nich mogą być dla danego użytkownika absolutnie zbędne lub mogą powodować problemy. W moim komputerze automatycznie (przez Windows Update) aktualizował się NET.Framework, co skutkowało natychmastową kolidacją z programem do obsługi Blueconnecta.

u mnie wystąpiło coś podobnego z play online. program nie chciał się włączyć, widoczne były jedynie białe kwadraty i ikonka z zasięgiem, zainstalowałam ponownie to oprogramowanie, nie działało nadal i już się nie chciało odinstalować, teraz łączę się przez panel sterowania.

Pretensje tylko do producentów oprogramowania :wink:

Moim zdaniem opłaca się, dużo roboty z tym nie ma, gdy miałem Viste instalowałem wszystko :wink: Gdybym miał ją dalej, to bym instalował :slight_smile: (nie mam, bo ktoś inteligenty wymyślił, by instalować Vistę na laptopie takim, jaki jest, a programy biorą coraz więcej :slight_smile: )

A gdzie można tymczasowo wyłączyć automatyczne ściąganie wszelkich aktualizacji w Viście?

Pytam ponieważ także od czasu do czasu używam bezprzewodowego internetu i nie chciałbym aby akurat wtedy pożerało mi transfer.

JUDGE , na Google czasami wpadasz?

5 sekund szukania (czas potrzebny na wpisanie zapytania)

http://www.google.pl/search?source=ig&h … =&aql=&oq=

Biję się w pierś, dzięki :slight_smile: