Aktualizacje i poprawki dla Windows XP a spowalnianie kompa


(Sly2508) #1

Witam, czy jest to możliwe, by instalując poprawki i uaktualnienia dla Windows XP, system stawał się coraz bardziej zamulony i spowolniony. Mam nadzieję, że to nie jest wina procesora (AMD 1,2 Gh), bądź też RAM (256Mb). Jak to można rozwiązać?


(hevet) #2

256MB ramu to trochę mało dla XP.


(sniper00) #3

ilekroć instalowałem poprawki do win xp zawsze czyściłem rejestr za pomocą jv16powertools.... i zawsze znalazł mnóstwo błędów po instalce poprawek... na portalu masz 30 dniowa wersje tego narzedzia wypróbuj i zobacz czy będzie jakaś poprawa.... no i koniecznie ramu dokup...256 to co najmniej o drugie 256 za mało....


(Kylek) #4

Moim zdaniem zamulanie kompa to nie wina poprawek. Przecież aktualizacje w większości przypadków zamieniają pliki, które i tak już w systemie są. Jedyne "zło", jakie powodują, to "zjadanie" miejsca na dysku ale i z tym mozna sobie poradzić. Według mnie wydajność twojego systemu zależy od sprzętu. Procesor jeszcze ujdzie ale 256 MB RAM to trochę mało (zwłaszcza, kiedy ktos uzywa XP w wersji Professional).


(Kwisnia 1990) #5

No akurat wyobraź sobie że przy 256mb chodzi bo jak miałem jeszcze starego kompa i 256mb to chodził już xp. 8)

Dla Visty to owszem mało ale nie dla xp. Dla niego już starczy i da sie od biedy pracować, co prawda super to już nie, ale wyłączysz parę usług wyłączysz style i ok.

Widziałem u gościa co miał procka 500mhz i 128mb i mu xp sp1 chodził.


(lazikar) #6

Zapewne po poprawkach :x

Tutaj to ewidentna wina cpu i ram.


(Sly2508) #7

Co jak co, ale zawsze rejestr i system mam czyszczony Easy Cleaner`em, używam też Ad Aware Se do usuwania spyware, sprawdzany jest regularnie antywirusem i nic nie wykrywają. Chyba zaczynam wierzyć, że to wina sprzętu :frowning:


(jan1) #8

Poprawki mogą nieźle namieszać w systemie, wystarczy poszukać tematu na tym forum.Zdarza się że poprawka poprawia poprawkę a problem pozostaje albo powstaje nowy..