Aktualizacje na Steamie

Hej,

sprawa wygląda tak: chcę kupić peceta do gier lub PS4. W zasadzie już byłem nastawiony na PC, ale ostatnio dowiedziałem się od kumpla pewnej niepokojącej dla mnie rzeczy. On nie jest mi niestety w stanie udzielić jednoznacznej odpowiedzi :stuck_out_tongue: A mianowicie - mam mobilny internet i niestety w moim przypadku jakikolwiek inny net odpada. Kumpel ostatnio mówił, że kupił GTA V (wersja pudełkowa) i po instalacji Steam pobrał mu 16GB aktualizacji. Ja cały transfer na miesiąc mam 24GB :slight_smile: Moje pytanie brzmi: czy aktualizacja gier w Steamie jest obowiązkowa? Niby widziałem w ustawieniach, że da się wyłączyć automatyczną aktualizację dla konkretnej gry (do tej pory kupiłem tylko Nuclear Throne), ale czy nie jest tak, że mimo posiadania wersji pudełkowej, nawet jak ustawię Stema na offline, to musi się połączyć z netem, aby zweryfikować legalność gry? Wtedy mógłby sam zacząć pobierać aktualizacje… Ze względu na ten internet szukam sprzętu do gier, który nie będzie mi nic ściągał, ani wymagał jakiegokolwiek łączenia z Siecią. Więc jeśli Steam tego wymaga, pozostaje mi PS4, które jest spoko, ale nowy komp by się przydał - nie tylko do gier, a zakup konsola + pecet na co dzień, to już lekkie nadszarpnięcie budżetu :stuck_out_tongue:

http://www.download.net.pl/jak-wylaczyc-automatyczne-aktualizacje-gier-na-steam-pojedynczo-lub-wszystkie/n/5527/

 

Steam potrzebuje połączenia z internetem by zweryfikować czy dana gra jest legalna i zaktualizowana do ostatniej wersji. Jeśli włączymy tryb offline istnieje duża szansa że gra nie będzie działać dobrze (multiplayer, opcje społecznościowe) i np. nie zaliczy nam achiwmentów. Nikt Ci nie każe ściągać aktualizacji. Zawsze możesz zalogować się u kumpla który ma stały net i ściągnąć sobie grę by później zrobić z niej obraz. A to że gry są aktualizowane to dobrze. 

PS: W PS4 też masz aktualizacje, które mogą też sporo miejsca zająć.

Dzięki za odpowiedzi.

Może i multi w niektórych grach by mnie jeszcze interesowało, ale wszelkie opcje społecznościowe czy jakieś tam achivmenty - zupełnie nie.

Co do PS4 - jak się nie podłączy do neta, to i tak nic nie ściągnie, a działać będzie :wink:

Tak, a błędy które były przed wydaną aktualizacją zostaną i przypomną się w mniej spodziewanym momencie.

No a jak się kupi grę, która miała premierę z rok temu (nie zamierzam kupować nowości), to nie jest już wersja zaktualizowana?

Krótko - nie jest.

Ok, dzięki, więc dylemat pozostaje :stuck_out_tongue: