Aktualizacje opcjonalne

Czy pomimo tego, że zainstalowałem wszystko ze strony producenta windows nadpisze mi te sterowniki? Sugerowanie się cyferkami nic nie da, inna nomenklatura.

Instaluj te Windowsa, bo są na pewno lepiej przetestowane dla tego builidu systemu. W W10 najbezpieczniej stosować zasadę, że po instalacji aktualizujesz system, instalujesz wszystkie opcjonalne sterowniki, a ze strony producenta tylko te, do których nie było w WU (no i ewentualnie sterowniki do grafiki ze strony nvidia jeśli to gamingowy komputer i chcesz mieć wsparcie dla najnowszych tytułów)

W moim przypadku tak się zdarzyło, choć @krystian3w twierdzi że nie powinien.

OK zaznaczę wszystko, idę na żywioł :slight_smile: jak się odpali po restarcie to napiszę.

Rób jak uważasz w moim przypadku system nie wstał, mój sprzęt jest dużo starszy.

Nie wstał przez sterowniki Windowsa? Ciężko mi w to uwierzyć, ale bugi się zdarzają wszędzie. Zawsze można odpalić w trybie awaryjnym i zainstalować sterowniki producenta, albo usunąć konfliktujący.

Wstał normalnie, Z 5 minut się robił.
Dawno nie używałem windy, i jeszcze mam kilka głupich pytań, ale chyba sam pogrzebie najpierw w necie.

Tak. Sterowniki z WU zawsze mają pierwszeństwo.
Chyba, że zastosujemy jakieś “magiczne sztuczki” blokujące aktualizację. O ile jednak tego nie robimy to sterowniki znalezione w WU mają najwyższy priorytet.
Niektóre wersje dostępne przez WU ( przynajmniej w moim przypadku) są takie same jak na stronie producenta. To znaczy gdy producent mojego laptopa na swojej stronie wystawia nową wersję sterownika to za dwa, trzy tygodnie identyczna wersja (ten sam numer) pojawia się w WU.

Trochę bez sensu. producent daje swoje stery, programy, a klikniesz w WU i tak to nadpisze.

Niekoniecznie. Te w WU są przetestowane przez MS. Te od producenta nie są. Dlatego masz pewność, że te z WU będą działały bez problemowo bo zostały przetestowane przez MS.
Dlatego zawsze w WU sterowniki pojawiają się około 3 tygodnie później od momentu premiery na stronie producenta. Bo podobno właśnie okres testowania sterownika przez MS wynosi trzy tygodnie.

Z tym testowaniem, to chyba różnie bywa, widzę co tu na forum wypisują. Inna sprawa, że ludzie grzebią bez namysłu.

Bez sensu było do tej pory, że musiałeś sam szukać sterowników po stronach, kiedy w tym czasie wszystkie inne systemy operacyjne od dawna miały je wbudowane, lub same dbały o aktualizację.
MS powoli naprawia błędy projektowe sprzed dekad :wink:

sterowniki windows zawsze miał swoje. takie żeby odpalić kompa. Ale jak zainstalowałeś od producenta, to już nie nadpisał.

Mnie ostatnio Firefox “uszkadza” proces Explorer.exe (tracę podgląd pulpitu i widzę to co było otwarte a już nie jest) lub z monitora ucieka obraz - jakby bug w wydaniu 85 lub opcjach akceleracji sprzętowej.

Przykładowo. Często sterowniki które są dostępne w WU to te same które oferuje producent na swojej stronie. Na dziś producent mojego laptopa proponuje na swojej stronie te same sterowniki które są dostępne również w WU.

Windows nie miał żadnych sterowników poza generykami do obsługi usb, dysków twardych, grafiki w jakimś trybie vga czy innym, ale do niczego innego. Nawet drukarki nie potrafił wykryć przecież.

Miał sterowniki, czasami trzeba było dyskietkę wsadzić, jak coś nowszego. Do drukarek też.

Teraz jak drukarka nie jest “sprzed 20-30 lat” to pewnie online doszukuje sterownik, czyli jakby koniec ery "za szybko podpiąłem drukarkę to system spotka format c:/".

To jest najpiękniejszy zrzut ekranu jaki widziałem w życiu :slight_smile:

Nie musi być ładnie ważne by czytelnie. :wink: