Aktualizacje przy każdorazowym zamykaniu systemu


(Wincwega) #1

Obok polecenia 'Zamknij' w menu Start, widnieje żółta tarcza z wykrzyknikiem informująca o aktualizacjach. Nie byłoby nic w tym dziwnego gdyby nie fakt, że pojawia się ona każdorazowo, po jakimś czasie od uruchomienia. Przed wyłączeniem oczywiście system aktualizuje za każdym razem te aktualizacje, Pojawia się napis: aktualizacja 1 z 1 nie wyłączaj komputera' i procentowo jaka część została zaktualizowana. Jak zaktualizować właściwie????????????


(Michaelp128) #2

Spróbuj ręcznie zainstalować aktualizacje poprzez Panel sterowania -> Windows Update.

Jeżeli nie zadziała, to spróbuj tego programu.


(Wincwega) #3

Na razie powiodło się, zobaczymy jutro. Dam znać jak problem zostanie rozwiązany.Dzięki wielkie za pomoc!!


(Wincwega) #4

Niby aktualizacje przebiegły pomyślnie ale, podczas ‘Ponownego uruchamiania systemu’ pojawia się komunikat ‘Niepowodzenie Konfiguracji Aktualizacji Systemu Windows. Wycofywanie zmian… Nie wyłączaj komputera’ ???


(Kurp55) #5

 

Może któraś z poprawek pobrała się z jakimś błędem. Dlatego też wejdź do katalogu C:\Windows\SoftwareDistribution\Download i usuń całą jego zawartość. Następnie usuń z katalogu >> C:\Windows\SoftwareDistribution\DataStore plik DataStore.edb oraz całą zawartość katalogu Logs. Rrestart komputera. Usunięcie tych katalogów spowoduje, że poprawki pobiorą się ponownie.


(Wincwega) #6

Dzięki Kurp55 gitarka gra!!