Aktualizacje się nie pobierają a instalują

Witam

Mam problem ponieważ gdy po wyszukaniu aktualizacji klikam na zainstaluj aktualizacje aktualizacje się tak jak by wgl nie pobierały tylko od razu wyskakuje " Tworzenie punktu przywracania" i po tym aktualizacje się od razu instalują . Co ma zrobić?

Tak się dzieje, ponieważ pobrały się wcześniej samoczynnie, w tle. Instalatory już są w komputerze i czekają na okazję do zainstalowania.

Jeśli tego nie chcesz, to zmień ustawienia Windows Update , wybierając np. pozycję _ “Wyszukaj aktualizacje, ale pozwól mi wybrać, czy je pobrać i zainstalować” _.

Ale jest to niestety za bardzo nie możliwe , ponieważ dzisiaj dopiero wgrałem czysty system i sam szukam i instaluje aktualizacje , ale faktycznie w ustawieniach mam zaznaczną opcje automatycznych aktualizacji

Ps.po jednej pnie udanie próbie zainstalowania aktualizacji przywróciłem system do wcześniejszej próby zainstalowania aktualizacji

Tak Ci się tylko zdaje. Zmień tę opcję tak, jak proponuję i będziesz miał spokój. Będą tylko komunikaty, że aktualizacje są do pobrania.

Ok już zmienione. Mam jeszcze jedno pytanie czemu gdy raz kliknąłem do pobrania dużą ilość aktualizacji rozmiar do pobrania był niby tylko 108 mb choć w rzeczywistości było ich dużo więcej

Na to nie patrz! System dopasowuje sobie sam to, co jest mu potrzebne podczas instalowania aktualizacji. Użytkownik - poza wybraniem poszczególnych pozycji - nie jest w stanie kontrolować szczegółów aktualizacji. Zresztą, po co.

Może np. były aktualizacje do starszej wersji IE, Ty między innymi zaznaczyłeś nowsze IE do instalacji, więc system nie pobrał/nie zainstalował zbednych łatek.