Aktualizacje się nie pobierają a instalują

(johhny95) #1

Witam

Mam problem ponieważ gdy po wyszukaniu aktualizacji klikam na zainstaluj aktualizacje aktualizacje się tak jak by wgl nie pobierały tylko od razu wyskakuje " Tworzenie punktu przywracania" i po tym aktualizacje się od razu instalują . Co ma zrobić?

(system) #2

Tak się dzieje, ponieważ pobrały się wcześniej samoczynnie, w tle. Instalatory już są w komputerze i czekają na okazję do zainstalowania.

Jeśli tego nie chcesz, to zmień ustawienia Windows Update , wybierając np. pozycję _ “Wyszukaj aktualizacje, ale pozwól mi wybrać, czy je pobrać i zainstalować” _.

(johhny95) #3

Ale jest to niestety za bardzo nie możliwe , ponieważ dzisiaj dopiero wgrałem czysty system i sam szukam i instaluje aktualizacje , ale faktycznie w ustawieniach mam zaznaczną opcje automatycznych aktualizacji

Ps.po jednej pnie udanie próbie zainstalowania aktualizacji przywróciłem system do wcześniejszej próby zainstalowania aktualizacji

(system) #4

Tak Ci się tylko zdaje. Zmień tę opcję tak, jak proponuję i będziesz miał spokój. Będą tylko komunikaty, że aktualizacje są do pobrania.

(johhny95) #5

Ok już zmienione. Mam jeszcze jedno pytanie czemu gdy raz kliknąłem do pobrania dużą ilość aktualizacji rozmiar do pobrania był niby tylko 108 mb choć w rzeczywistości było ich dużo więcej

(system) #6

Na to nie patrz! System dopasowuje sobie sam to, co jest mu potrzebne podczas instalowania aktualizacji. Użytkownik - poza wybraniem poszczególnych pozycji - nie jest w stanie kontrolować szczegółów aktualizacji. Zresztą, po co.

(bachus) #7

Może np. były aktualizacje do starszej wersji IE, Ty między innymi zaznaczyłeś nowsze IE do instalacji, więc system nie pobrał/nie zainstalował zbednych łatek.