Aktualizacje systemu przy wyłączaniu. + Dziwne foldery


(Tewik2) #1

Otóż tak, kiedyś miałem taki problem, że zaktualizował mi się system, a później po włączeniu pisało Invalid System Card, coś podobnego, problem zniknął gdy wyciągnąłem Pen drive'a.

Teraz ostatnio nie aktualizuję komputera, wybierająć opcję pod wyłącz komputer: "Jeżeli chcesz wyłączyć komputer, bez aktualizowania komputera kliknij tutaj". Ostatnio wybrałem opcję by się już zaktualizował, jednak komputer zamiast aktualizować to w 5 minut, robił to 3 godziny +, gdyż przez ten cały czas pisało, aktualizowanie komputera, nie odłączaj z sieci, ani nie odcinaj kabla internetowego. Musiałem wyłączyć 4 sekundy przycisk komputera. Teraz taka opcja się nie pojawia, było tak jak normalnie, stan, zamknij i uruchom, daje zamknij, i on zamiast wyłączyć aktualizuje się.

Teraz tak, w pasku zadań czasem pisze, że są aktualizacje, korzystać z tego? Jak zrobić by się nie aktualizowało samo przy wyłączaniu. Czemu to tyle trwa?

Od tego czasu w D: (to nie jest dysk systemowy) pojawiają się jakieś foldery literkowe i cyferkowe, niektóre nie chcą się usunąć.

Przykałady nazw:

2d7ae6979cc5728ca9a54864709c

6aa967c47ed390de947468

Przy każdym pisze: Microsoft .NET Framework Setup, Microsoft Corporation.

Czy to ma związek z aktualizacjami? Jestem troszkę zielony w tym. Posiadam oryginalny Windows Home Edition.


(Cedar) #2

Aktualizacje dodają nowe funkcje do systemu oraz (a to najważniejsze) powodują, że system jest bardziej odporny na różne zagrożenia ( np. wirusy itp) wiec pozwól zawsze mu się aktualizować i nie przerywaj tej czynności.


(Semtex) #3

Jak się pojawia ikona w Tray'u to możesz aktualizować,jeżeli są to poprawki np.bezpieczeństwa to musisz aktualizować.Masz SP2 lub SP3?

Tutaj wyjaśnienie "dziwnych plików".


(Tewik2) #4

Zawsze aktualizowałem go normalnie, dopóki nie ta wpadka z pen drivem, później też zaktualizowałem i to trwało 3h, pozniej kolejne razy i rónież długo się to robiło.


(Cedar) #5

3 godziny bo pewnie dużo poprawek się nazbierało, może jakieś SP2/3? Trzeba go było zostawić w spokoju aby dokończył instalację.


(Tewik2) #6

ale żeby tyle się aktualizowało? to dziwne, może spróbuje aktualizacji z pasku zadań. Tylko czemu się samo aktualizuję, skoro nie ma opcji, wyłącz komputer z aktualizacją .


(Semtex) #7

Dodam jeszcze że jeżeli pojawi się komunikat na pasku zadań to wykonaj aktualizację z tego poziomu,jak będzie wymagany restart to Windows cię poinformuje,system nie może zainstalować części poprawek w czasie pracy,musi to zrobić w czasie zamykania systemu,nie należy wtedy kombinować.Zainstaluj wszystkie aktualizacje,zobacz czy problem będzie nadal występował.Co z tym SP?


(Tewik2) #8

A więc te pliki związane są z aktualizacją?

Polecacie mi poczekać aż więcej folderów się sciągnie, nie usuwać ich i dopiero wtedy aktualizować?

Aktualizować na zasadzie, ide spać, niech się aktualizuje , rano zobacze co i jak?


(Cedar) #9

Tak, nic nie wybuchnie (nie powinno) :wink:

A te foldery na dysku D to nie są ściągnięte aktualizacje tylko foldery tymczasowe powstałe podczas instalowania się tych aktualizacji. Zostały dlatego, bo instalację przerwałeś, gdyby się spokojnie dokończyła to by samoczynnie zostały skasowane (tak miałem jak przypadkowo listwę wyłączyłem podczas instalacji aktualizacji - po ponownym zainstalowaniu te foldery zniknęły)


(Tewik2) #10

w komputer, właściwości pisze, że mam Service Pack 3


(Semtex) #11

To dobrze.Rada kolegi Cedar jest dobra,mam na myśli aktualizację w nocy.Możesz też wykonać aktualizację i zająć się innym zajęciem,sprawdzając czy wszystko gra :wink: .Jeżeli nadal będzie występować problem z zamykaniem to będziemy szukać innego wyjścia.Masz możliwość zorganizowania płyty z XP ze zintegrowanym SP3?Pytam na wszelki wypadek gdyby problem nadal występował.


(Tewik2) #12
  1. A jeżeli robię aktulizację systemu, zaużmy że się zrobiło 15%, i się wyłączyło, to później zaczyna od nowa czy od 15%?

  2. Miał ktoś aktualizację z was powyżej 3h?

  3. Te pliki będą się ciągle pojawiały? do czasu aż zaktualizuję komputer?

-- Dodane 02.09.2009 (Śr) 16:07 --

do tego, czy mam to nie wiem, nie pamiętam bym wgrywał SP3, pamiętam że ciągle raczej było. Windowsa tego kupiłem rok temu.


(Dawid Czernek) #13

1) Od nowa :frowning:

2) Nie - ale to nie znaczy, że nie jest to możliwe.

3) Kiedy aktualizacja dobiegnie do końca pliki zostaną automatycznie usunięte przez system.


(Tewik2) #14

A więc o godzinie 7:40 dałem aktualiacje systemu, i trwała ona aż do 17:40! i nic 10 godzin! wyłączyłem bo to w nieskonczonosc trwac bedzie.

przypuszczam ze sie to ciagle zacina. zawsze jak aktualizowalem to pamietam ze bylo okienko jak przy instalacji i byl postep, dosc szybko pasek sie przesuwal.

A tu byl blekitny ekran tak jak przy włączaniu xp (tło Zapraszamy!) i pisało,

1 tekst: Trwa instalowanie aktualizacji 1 z 1...

(przesuwające się trzykropki w prawo, znow w prawo, troche nizej i na miejsce startu

2: Proszę czekać...

3: Nie wyłączaj komputera ani zasilania, komputer wyłączy się automatycznie.

I tak na okrągło! Może zrobić aktualizację z paska zadań po prawej stronie ? Żółta tabliczka? Czy to jest to samo? Może wyłączyć aktualizacje w panelu sterowania?


(Semtex) #15

Możesz podać jaka to jest aktualizacja,nr KB albo nazwę,możliwe że można ją ściągnąć i zainstalować ręcznie.

Myślę że masz coś co na Viście nazywa się "pętla aktualizacyjna".Jeżeli ręcznie nie da rady to można spróbować instalacji nakładkowej Windows, bez utraty danych i ustawień,minus tej metody:trzeba na nowo pobrać i zainstalować aktualizacje,możliwe że jeżeli znowu nie przerwiesz to wszystko będzie OK.Wyłączenie aktualizacji jest możliwe w usługach,tylko nie wiadomo czy w Twoim przypadku coś to da,no i zostaniesz z niepołatanym systemem co jest ryzykowne.


(Tewik2) #16

Z paska narzędzi wybrałem te aktualizacje żółta tarcza i pisze mi coś takiego:

Trwa inicjowanie instalacji... gotowe!

Trwa instalowanie Dodatek Service Pack 1 dla programu Microsoft .NET Framework 3.5 i aktualizacja rodziny produktów .NET Framework 3.5 dla wersji platformy .NET od 2.0 do 3.5 (KB951847): procesory x86 (aktualizacja 1 z 1)...


(Semtex) #17

Tutaj masz do pobrania tą aktualizację jeżeli nie pójdzie przez WU.Po zainstalowaniu może być potrzebny restart,wykonaj go zobacz co się dzieje.


(Dawid Czernek) #18

Oczywiście, że tak :slight_smile: Możesz tak zrobić.


(Tewik2) #19

Zaktualizowałem dwukrotnie z paska i jest ok, nic więcej się nie pojawia, komputer zamyka się normalnie.

Mniejszy problem pozostał, otóż dziwne foldery zostały nadal, co z nimi zrobić, czekać, aż znikną? Chociaż już powinny, czy co jakiś czas, próbować je usuwać, aż już ich ni będzie?


(Semtex) #20

Zostaw,prawdopodobnie NET Framework je stworzył i ich używa,jeżeli przeszkadzają Ci wizualnie to je ukryj.

Jeżeli chcesz się ich na siłę pozbyć to użyj:Unlocker.