Aktualizacje systemu zatrzymane przez błąd błąd 0x800706d9

(lieft) #1

Witajcie, 

aktualizacje systemu zostały praktycznie wstrzymane przez niemożliwość aktualizacji windows defender - widok jak na załączniku.

Do tego dziś wyskoczyło takie coś:

Przechwytywanie-1472209080.jpg

Rozumiem, że mogę istnieć inne aktualizacje do windowsa 10, sterowniki itd, które windows pobiera wtedy sam, ale w tym wypadku nie pobierze, bo chyba ta aktualizacja go trzyma.

Próbowałem już różnych porad z netu, łącznie z tymi - http://answers.microsoft.com/en-us/protect/forum/protect_defender-protect_updating/definition-update-for-windows-defender-kb2267602/d0d06c7a-fd70-4f27-94a6-9320d8114768, ale tu w pewnym momencie pokazuje mi, że nie ma czegoś w systemie.

Podejrzewam, że namieszałem przez 2 rzeczy:

• raz skorzystałem z windows 10 anniversary update, potem to usunąłem, a potem przywróciłem ponownie, bo chciałem naprawić te updaty

• w międzyczasie korzystałem z CCleanera … + enhacer

Czy muszę stawiać windowsa na nowo? 

Czy ktoś może mnie pokierować?

Problem z moim problemem jest szeroko opisany z necie, wiele razy, ale, na co zwróciłem uwagę, dotyczy różnych typów / numerów aktualizacji defendera, więc początkowo można się zmylić, że to ten sam problem, choęc pewnie z grubsza dotyczy tego samego. 

Zaznaczę, że Defender nie jest mi do niczego potrzebnyi chcę to naprawić tylko dlatego, że podejrzewam, że dopóki windows nie zrobi tej aktualizacji, to nie będę mógł pobrać innych updatów, np gdy będę potrzebować jakiegoś sterownika itd, wtedy windows w ramach updatów go ściąga, przy tej blokadzie może tego nie zrobić.