Aktualizacje w Spybot

(Sabcia Kg) #1

Mam pytanie, zainstalowałam sobie nowsza wersje Spybot - Search & Destroy 1.5.2, i nie mam pojęcia jak tu pobrać aktualizacje, wyskakuje mi cała ich tabelka w dodatku mają różne flagi na początku i nie mam zielonego pojęcia co pobrać i czy jak już coś pobiorę to mam sama to instalować czy już zrobi się to automatycznie. Wcześniej miałam wersje 1.4 i tam wystarczyło pozaznaczać i po prostu resztę robił już sam program, dlatego teraz nie wiem za bardzo o co chodzi...

(Nowy10) #2

te flagi to wybór serwera, ja biorę europejskie

później jest jak we wcześniejszej wersji

(przemox) #3

Zazwyczaj jest dobrze, jeśli dasz dalej, czyli będzie to domyślny serwer. Obecnie rzadko się zdarza, by nie można było ściągnąć z danej lokalizacji.

(Sabcia Kg) #4

no tak to w takim razie mam ściągać wszystkie aktualizacje, czyli np. jest 20 aktualizacji z tego 10 z europejskimi flagami i mam ściągnąć te 10 tak?

(przemox) #5

przechodzi te flagi i tam masz podane aktualizacje. Podane są także aktualizacje np. do menu angielskiego, ale ja pobieram, gdyż w przeciwnym razie nie będę wiedział, czy pojawiły sie istotnie nowe aktualizacje - przy następnym sprawdzaniu. natomiast w poprzedniej wersji było mniej plików do pobieranie, teraz jest czasem 5-6.

(przemox) #6

I jeszcze jedno - mam nadzieję, że nie zaznaczyłeś opcji dla wszystkich języków?

(XMan) #7

Aktualizacje ściągasz wyłącznie z jednego serwera. Spybot domyślnie ustawia z którego ściągnąć a jeżeli są problemy to można z innego. Nigdy nic nie zaznaczasz. Robisz tak :

1. Sprawdż aktualizacje.

2. Continue.

3. Download.

4. Exit.

5. Sprawdż wszystko / Sprawdzanie i naprawa /.

6. Napraw zaznaczone problemy.

7. Ochrona.

8. Immunize.

(ThEnemy) #8

Przemox , “zaznaczył_a_ś”. Bina to dziewczyna.

A teraz pozwólcie, że ja to wytłumaczę. Kiedy klikasz “Sprawdź aktualizacje” pojawiają Ci się serwery z różnych krajów. Wybierz jeden serwer z jakiegoś kraju (radzę wybrać jakiś kraj europejski, np. Niemcy, bo jest większe prawdopodobieństwo, że uda Ci się ściągnąć aktualizację). Po kliknięciu na wybrany serwer i potem na “Continue” pojawiają Ci się łatki jakie możesz pobrać. Najlepiej zaznacz wszystkie i kliknij “Download”. Jeśli wszystko się ściągnie, to znaczy, że dotarłaś pomyślnie do końca aktualizacji :wink: .

(Sabcia Kg) #9

ThEnemy, dziękuję bardzo za wytłumaczenie wszystkiego w zrozumiałej dla mnie formie :smiley: już mam zaktualizowane :smiley: