Aktualizacje Win10 - problem mimo połączenia z internetem

(michelos1992) #1

Witam.

Nie wiem czy gdzieś już był ten problem poruszany ale ja w każdym bądź razie nie znalazłem odpowiedzi na ten temat także jeśli jednak był już taki problem poruszany to proszę o link i przepraszam za powtarzanie.

Mam problem z usługą windows update. Mianowicie łączę się z internetem przez wifi wszystko śmiga jak należy tzn internet jest, ikonka na pasku zadań pokazuje że niby jest połączony ale jak na nią najadę myszką to pojawia się taki dymek i jest napisane że: “stan połączenia - nieznany” a wcześniej mimo iż miałem internet i normalnie mogłem przeglądać strony int., miałem w tym dymku komunikat że: “Nie połączone - brak dostępnych połączeń” czy coś takiego. Podejrzewam że właśnie przez to nie działa mi automatyczna aktualizacja w win10, nawet jak kliknę sprawdź aktualizacje w ustawieniach to wyskakuje mi taki komunikat:
“Nie mogliśmy sprawdzić dostępności aktualizacji, ponieważ nie masz połączenia z Internetem. Upewnij się, że masz połączenie z siecią komórkową lub Wi-Fi, i spróbuj ponownie.”
Ma ktoś pomysł co to może być? Bo już próbowałem prawie wszystkiego, reset win update, próbowałem stosować się do wskazówek jakie znalazłem na temat resetu usługi win update i pare innych rzeczy. Znajomy mi powiedział że prawdopodobnie mam port zajęty i dlatego nie mogę zaktualizować systemu do najnowszych aktualizacji. Wie może ktoś gdzie można zarządzać portami w kompie? :wink: Laptop hp 15-r253nw
Dodam tylko że po kablu jest to samo, nawet teraz się łączę za pomocą telefonu przez usb z internetem i pisze mi że stan połączenia-nieznany mimo iż internet jest i wszystko fajnie hula oprócz tego że nie mogę kompa zaaktualizować…

Pozdrawiam i proszę o pomoc bo już nie mam sił do tego a nie chce go formatować za dużo roboty ale jak nikt nie znajdzie rozwiązania to będę zmuszony…

(daras28-82) #2

Odpal Media Creation Tool.

Ma opcję aktualizacji, może ruszy.

(michelos1992) #3

Przepraszam że dopiero teraz odpowiadam ale piszę prace inżynierska i trochę mi brakuje czasu :frowning:

Co do Media Creation Tool to też nic nie daje, już próbowałem… Zawiesza się na 99% :frowning:

Czy może to być wirus? Skanowanie Avastem (wiem nie jest zbyt dobry ale mi wystarczał zawsze) nic nie wykazało…

(daras28-82) #4

W dzień podkleję ci inne narzędzie bo na telefonie niezbyt wygodnie szukać czegokolwiek.

System zakładam że legalny.

(daras28-82) #5

https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10

(michelos1992) #6

Ok. Puściłem aktualizację zobaczymy czy to pomoże ale mi się wydaje że tym też próbowałem. Daras28-82 a jakiś inny pomysł masz gdzie może leżeć przyczyna tego błędu?  tak w razie czego pytam.
Jeszcze dodam że jak uruchomię sklep ms’a to też pokazuje mi się komunikat że:
Sprawdź połączenie z Internetem i spróbuj ponownie, Nie możemy połączyć się z serwerem.
W razie potrzeby kod błędu to 0x80072F30.
CV: Q1iGfmM8Vky2JAey

(daras28-82) #7

Inny pomysł to strefa czasowa i samo ustawienie czasu ale to nie wyjaśnia problemów z wykryciem połączenia.

(michelos1992) #8

Puściłem pobieranie z tego linku w sensie pobrałem ten programik co tam był i puściłem aktualizacje ale dalej to samo że na 99% się zatrzymuje i nic się nie dzieje dalej. Spróbuje jeszcze raz puścić to może przejdzie teraz. Podejrzewam że to wirus będzie albo jakaś apka mi blokuje port… Bo innego pomysłu sam nie mam a faktycznie ta strefa to nie tłumaczy tego że jest napisane brak połączenia a net jest… Chyba czeka mnie faktycznie format kompa… Po obronie spróbuje to rozwiązać ale wątpię że mi się uda. W razie czego to proszę admina o nie zamykanie tematu aż do końca lutego bo jeszcze nie wiem kiedy termin obrony będę miał. Dzięki daras za pomysły!! Pozdro :wink:

(slawomirmiszcz) #9

Laptop Asus N71VG z wcześniej preinstalowanym win7 a następnie zaktualizowanym do win10 - legalny.
Problem jak wyżej pojawił się po jakiejś aktualizacji systemu (myślę ,że z przed miesiąca) i od tego czasu…

1.Jest internet ale ikonka wifi nie pokazuje zasięgu sieci i po najechaniu na nią wyskakuje komunikat"Nie połączono-dostępne są połączenia" Mimo tego internet mam po wifi i działa dobrze.
2.Usługa windows update w win10 > w stan aktualizacji próbuję sprawdzić stan i otrzymuję komunikat:
“Nie mogliśmy sprawdzić dostępności aktualizacji, ponieważ nie masz połączenia z Internetem. Upewnij się, że masz połączenie danych komórkowych lub z siecią Wi-Fi, i spróbuj ponownie.”

Sił mi braknie:(
Chyba microsoft mnie odłączył od tych rzeczy i cieszy się moją porażką.

Pomożecie ziomki?
Pozdrawiam

(JNJN) #10

Może z poziomu Programy i funkcje odinstaluj sterownik karty wifi. Zapisz sobie co to za typ i trzeba poszukać najnowszego do tej karty i W10.

Może samo odinstalowanie i ponowne zainstalowanie i wstrojenie do sieci rozwiąże problem.

Plus Ccleaner i wyczyść śmieci.

(slawomirmiszcz) #11

Etam do d…y jest -nic nie działa żadne cc żadne sterowniki nadal brak wskazania zasięgu wifi i nadal uparty kompjuter twierdzi żę update windows się nie da bo nie ma połączenia z siecią. Syf jakiś kur…a mam dosyć idę się powiesić albo rzucić z mostu.
Tę bitwę wygrał M$ niech się cieszy że windows 10 jest taaaki cudowny

P.S.
Jakiś mądry pracownik z majkroszitu problem próbował rozwiązać -dałem mu zdalny pulpit. Pogrzebał pocudował a na końcu urodził babola oświadczając mi że to wina Asusa bo nie daje wsparcia do sterowników dla mojego laptopika względem ich super windowsa.Tyle tylko że wcześniej działało.
Wspaniale
M$ vs Ja 2:0 i niech się cieszą ciule a uj kupoa i kamieni d…a

(JNJN) #12