Aktualizacje Windows 7 bez Windows 10

Witam,

Mam pytanie, obecnie mam wyłączone automatyczne aktualizacje w W7, ponieważ nie chciałem, aby pobrała mi się aktualizacja do Windows 10. Do 29 lipca br, można było pobierać nowszy system i tu brzmi pytanie. Czy jak zacznę znowu aktualizować system, to natrafię na Windows 10, czy nie?

Ja przez cały czas mam włączony Windows Update i nikt mi Windows 10 nie wcisnął, wystarczyło sprawdzać jakie aktualizacje instalujemy.

Jak jest obecnie nie wiem, aktualizacje odpowiedzialne za upgrade do nowszego systemu mam po prostu ukryte.

A po czym poznać, jakie aktualizacje są na Windows 10? No jak w nazwie będzie pisało, to poznam, a jak będzie inaczej? Nie bez powodu założyłem ten temat, ponieważ dotyczy to sterów Virtualbox, który mi w podglądzie zdarzeń daje błąd startu sterowników i systemu a chodzi mi o VBoxNetApt.sys.

Pobierz i uruchom sobie program GWX Control Panel i w nim wyłącz odpowiednie opcje.

hatezit:

 

Czas dla darmowego Windows 10 już minął. Więc włącz Windows Update na automatyczne pobieranie aktualizacji i zaznacz na razie aktualizacje ważne - ja tak miałem włączone od 29 lipca 2015 - i wszystko będzie w porządku.

 

W Windows Update będą się Ci także wyświetlać aktualizacje opcjonalne, po zaznaczeniu którejkolwiek kliknij na opcję  “więcej informacji” i dowiesz się co to za aktualizacja i zadecydujesz czy ją pobrać. A ważne aktualizacje będą się automatycznie pobierać.

 

PS. Zaś słynna aktualizacja - nr kb nie pamiętam - odpowiedzialna za Windows10 już znikła z aktualizacji zainstalowanych, a dokładnie 30 lipca, o godz. 11:59…

 

Pzdr,

PS. To była aktualizacja kb3035583,   która instalowała aplikację Uzyskaj system Windows 10.

 

Prócz aktualizacji wciskających Win 10 są też takie związane ze szpiegowaniem i telemetrią:

Eliminujemy inwigilację Microsoft i telemetrię z Windows 7/8.1/RT 8.1/Server 2012 R2/Server 2008 R2 SP — poradnik

Aktualna lista niechcianych KB do Win 7

Odświeżam temat, ponieważ nie chcę zakładać nowego.

Nie mogę zainstalować aktualizacji, ponieważ jak aktualizuję, to non stop pisze trwa pobieranie aktualizacji. Mija 30 min i nic, nadal jest 0%.

Spróbuj tym programem (http://download.wsusoffline.net/) pobrać najważniejsze aktualizacje by potem uzupełnić windows updaterem

A czemu nie pobiera mi aktualizacji? Od kwietnia nie pobierałem, ponieważ nie chciałem trafić na Windows 10. Czyż by, MS blokował aktualizacje?

Zapoznaj się z tym http://superuser.com/questions/951960/windows-7-sp1-windows-update-stuck-checking-for-updates

Poczytałem i nie pomogło. Ani wsus, ani windowsupdate diagnostic. Pojawił się błąd aktualizacji , tak zdiagnozował ten drugi program. Widocznie MS zablokował aktualizacje.

a pobierałeś fix’a ?

Download:

32Bit: https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=53335

64Bit: https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=53332

 

edit:
przed uruchomieniem wyłącz windows update

 

edit2:

parę dni temu aktualizowałem win 7, który miał wyłączone aktualizacje przez rok i powyższy fix rozwiązał problem więc aktualizacje nie są zablokowane :wink:

Chciałem pobrać wersję 64bit i nie mogłem, pojawiła się plansza, że nie można było połączyć się ze stroną. To dziwne, jak uruchomiłem Windows Update diagnostic, to zaczęło się pobieranie, zrestartowałem kompa i w windows update czerwony znak, że nie można było pobrać aktualizacji. A pisało, że trzeba uruchomic ponownie komputer, aby zainstalować aktualizacje.

 

Co do fixów, to czytałem, że też nie pomagają.

Pytanko:

Czy ciągłe komunikaty, że explorator windows musiał zamknąć to powód braku aktualizacji? Sprawdzałem i mam najnowsze stery do karty, nie mam wirusów, ani błędów systemowych.

Mi pomógł 2 razy. Pobierz przez IE ;). 

Ja przy aktualizacji zrobiłem tak:

  1. Wyłączyłem aktualizacje i zrestartowałem system (bo nie chciał instalować fixa)

  2. Instalacja fix’a (nowa wersja windows update)

  3. Restart i ponowne uruchomienie aktualizacji i poszło

 

spróbuj z tym fix’em  ;)

edit:

“Czy ciągłe komunikaty, że explorator windows musiał zamknąć to powód braku aktualizacji?” nie

Pobrałem 64bit, wybrałem wersję polish i wymaga aby windows update był włączony,bo krzyczy błędem, że jest wyłączona.

Zrób tak:
włącz usługę Windows Update i ustaw by nie pobierała aktualizacji i uruchom fixa

I tak zawsze będzie trzeba aktualizować przez fix? Znalazł mi jedną aktualizację, dziwne.

Nie

 

edit:

dalej masz problemy z windows explorer’em ?

Z explorerem nie mam aż takich problemów, bo raz na jakiś czas się włącza, nawet gdy jak wejdę w mój komputer, gdzie sa partycje i kliknę mysza w puste pole to pojawia się, ale to na drugim kompie tak dzieje się i też jest problem z aktualizacją.

Niestety fix nie pomógł, nadal mam w windows update czerwony kolor.

Chyba mam dwa windows update, w tym podstawowym mam non stop, że wyszukuje a na pasku menu, drugi WU, który pobiera.

Aktualizacje robisz jednocześnie na 2 komputerach ?

A w dzienniku zdarzeń masz jakieś błędy ?

 

Problem jaki opisujesz z exploerem jest dziwny.