Aktualizacje Windows 7

Mam do zainstalowania prawie 100 ważnych aktualizacji dla Win7 Ultimate. Mogę instalować wszystkie? Czy może jakichś unikać?

Instalacja aktualizacji przez Windows Update.

Zaznaczasz aktualizacje ważne oraz zalecane i je pobierasz.

Są jeszcze aktualizacje opcjonalne, ale te trzeba przejrzeć i zastanowić się co wybrać…

Może “unikać” to przesada, ale uważnie analizować opisy aktualizacji opcjonalnych. Jeśli wyraźnie nie wiesz do czego służy - nie instalować!

Na razie proponuję się jakiś czas wstrzymać z aktualizacjami.

Instalowałem kilka dni temu jako ważne i po instalacji miałem podczas uruchamiania komputera problem:

"Jeden z dysków wymaga sprawdzenia spójności danych"

Odinstalowałem ostatnie aktualizacje, naprawiłem system i obecnie czekam za poprawką.

Któraś łatka to powoduje, nie wiem jaka ?

Po raz pierwszy w życiu spotkałem się z problemem po aktualizacji…

Jak obecnie nie zamierzasz uaktualniać do Windows 10 to można nie instalować poprawek “zachęcających” do uaktualnienia i wysyłających dane o Twoim komputerze do bazy MS:

KB3021917 – “Performance tracker update”

Zainstaluj także poprawkę KB2852386.

To aktualizacja do oczyszczania dysku z nieaktualnych aktualizacji.

“Dodatek Kreator oczyszczania dysku pozwala użytkownikom na usuwanie nieaktualnych aktualizacji systemu Windows w systemie Windows 7 z dodatkiem SP1 (Service Pack 1). Ta aktualizacja dodaje nowe wtyczki do Kreatora oczyszczania dysku. Po zainstalowaniu tej aktualizacji, można użyć opcji Windows Update Oczyszczanie do usunięcia aktualizacji systemu Windows, które nie są już potrzebne. Przy zastosowaniu poprawki nie trzeba dokonywać żadnych zmian w rejestrze, jedynie należy uruchomić ponownie komputer. Należy też pamiętać, żeby zalogować się na koncie administratora, a sama aktualizacja powinna być dostępna w Windows Update.”

Pzdr,